Кількість жертв повеней і зсувів грунту в Бразилії сягнула 506 осіб

  До 506-ти зросла кількість загиблих від повеней і зсувів грунту в Бразилії. Пошукова операція триває. Рятувальники щогодини знаходять нові тіла, тож кількість жертв може значно збільшитися.

  Уряд обіцяє повну підтримку владі постраждалого штату Ріо-де-Жанейро. Метеорологи прогнозують найближчими днями нові потужні зливи у регіоні.

  Близько вісімдесяти сантиметрів дощу випало в штаті Ріо-де-Жанейро протягом доби. Потужні сельові потоки зійшли одразу на кілька міст. Усі вони розташовані у горах, це значно ускладнює роботу рятувальників. Негода паралізувала головні автомагістралі постраждалого регіону. 

  Постраждала: "Я не знаю, як мені вдалося вижити. І навіть не уявляю, як мені  купити усе те, що я втратила".

  Постраждалий: "Я обняв її, плакав,  у той момент  мене переповнювали емоції". 

  Президент Бразилії оглянула на гелікоптері підтоплені райони. Після цього в Ріо-де-Жанейро відбулося спільне засідання уряду з місцевою владою. Чиновники домовилися про координацію зусиль у боротьбі з наслідками негоди. Президент пообіцяла повністю профінансувати відновлення регіону з бюджету країни.

  Ділма Руссефф, президент Бразилії: "Ми працюємо з владою штату для налагодження ефективної рятувальної операції та відновлювальних робіт. Також необхідно здійснити кілька кроків для запобігання подібним катастрофам у майбутньому. Зокрема, покращити дренажну систему і запровадити нові стандарти зведення будівель".

  Загалом у штаті підтоплені понад п`ять тисяч будинків. Близько п`ятнадцяти тисяч їхніх мешканців стали безхатченками. Влада занепокоєна високою ймовірністю спалаху епідемій. Чиновники називають ці повені найбільшим стихійним лихом за усю історію країни. Метеорологи попереджають про нові зливи упродовж тижня.

  Олександр Войтко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Туск: доповідь про причини авіакатастрофи ТУ-154 - неповна
  Наступний матеріал
  Повінь у Австралії потроху спадає
  Теги: