Кількість жертв катастрофи лайнера "Коста Конкордія" зросла до 11 осіб

  До одинадцяти зросла кількість жертв катастрофи лайнера "Коста Конкордія". Ще 24 людини вважаються зниклими безвісти. Капітан корабля залишається у в’язниці. Слідство оприлюднило чергові докази його недбальства перед та після аварії. Судно зазнало аварії в ніч на суботу. На борту перебувало більше чотирьох тисяч пасажирів та членів екіпажу.

  Рятувальники розробили нову стратегію пошуку людей. Вони підірвали корпус корабля у кількох місцях, щоби проникнути до заблокованих приміщень. Протягом дня знайшли тіла ще п’ятьох осіб. Більше двадцяти досі вважаються зниклими безвісти. Серед них двоє американців, шестеро італійців та німці.

  Філіпо Маріні, речник берегової служби: "Ми витягли ще п`ятьох осіб. Серед них одна жінка та четверо чоловіків. Це літні люди. Ми знайшли їх біля кормової частини судна".

  Капітан лайнера зараз перебуває під вартою. У пресі з’явилися записи його телефонної розмови з береговою службою. Із неї видно, що Франческо Скеттіно завчасно полишив корабель і відмовлявся виконувати накази керівництва.

  Представник берегової служби: "Що ви робите?"

  Франческо Скеттіно, капітан "Коста Конкордія":
   "Керую!"

  Представник берегової служби: "Чим ви керуєте в човні? Негайно повертайтеся на борт і займіться рятувальною операцією! Це наказ! Вже є загиблі, Скеттіно!"

  Франческо Скеттіно, капітан "Коста Конкордія":
   "Розумієте, там темно. Я все одно нічого не побачу".

  Представник берегової служби: "Так страшно, що хочеться додому? Негайно на борт! Мені треба знати, скільки там людей і що їм потрібно".
   
  Франческо Скеттіно, капітан "Коста Конкордія":
   "Я тут з помічником…"

  Представник берегової служби: "Який ще помічник? Обидва – на борт! Негайно!"

  Франческо Скеттіно, капітан "Коста Конкордія":
   "Я би хотів, але тут в рятувального човна заглох двигун, я викликав допомогу".

  Представник берегової служби: "Я слухаю це вже годину! Негайно на борт!"

  Капітана звинувачують у ненавмисному вбивстві, аварії лайнера та залишенні судна, що тоне. Сам Скеттіно усі звинувачення відкидає.

  Понад 70 уцілілих пасажирів лайнера збираються подати колективний позов проти компанії-судновласника. Голова Асоціації захисту прав споживачів Італії заявив, що люди мають отримати щонайменш по сто тисяч євро компенсації. Допомогти одержати компенсацію українцям, які також постраждали від аварії, вже пообіцяло вітчизняне МЗС. Щоправда, з проханням відшкодувати збитки ніхто з громадян України поки що не звертався.

  Олександр Дікусаров, речник МЗС: "Якщо це питання треба буде вирішувати на території Італії, приміром, з компаніями, як продавали там ці тури, то наші дипломати будуть допомагати. Ми маємо розуміти, в якому стані прибули наші співвітчизники і після цього будуть їхні звернення спочатку до турагенств, а потім ми будем долучатись".

  На борту круїзного лайнера перебувало більше тридцяти українців. Більшість із них вже повернулися на батьківщину. Щоправда, за тимчасовими документами. Паспорти у громадян України та Росії забрали ще до початку подорожі. Зараз МЗС з’ясовує, хто і чому залишив туристів без документів.

  Дмитро Яковенко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Новозеландці хочуть зробити стрижку овець олімпійським видом спорту
  Наступний матеріал
  Визначено лауреатів національної програми "Людина року"
  Теги: