Кількість жертв інфікованих огірків зросла до 16 [репортаж, відео]

  До шіснадцятьох зросла кількість жертв епідемії кишкової палички. Уже п`ятнадцять летальних випадків - зафіксували у Німеччині. І уперше від нового штаму бактерії померла іноземка, це жінка зі Швеції, котра подорожувала Німеччиною. Небезпечний штам виявили на огірках, завезених із Іспанії. Але деякі німецькі чиновники - спростовують цю інформацію. Так, представниця міністерства охорони здоров`я у Гамбурзі заявила - в іспанських огірках була кишкова паличка, утім - не того штаму, який спричиняв епідемію. Іспанські чиновники вимагають чимшвидше встановити точне джерело інфекції і запевняють - їхні овочі - чисті.

  Міністр сільського господарства іспанської провінції Андалусія - у прямому телеефірі з`їла огірок. Так політик хоче довести: іспанські огірки - безпечні. І загрозливий штам кишкової палички потрапив у овоч - деінде, але не тут. 

  Клара Агілар, міністр сільського господарства Андалусії: "Не можна створювати таку паніку без жодних доказів - звідки взялася інфекція. Лабораторних підтверджень немає поки що ані Іспанія, ані Німеччина, ані увесь Євросоюз".

  Наразі доказів, що саме в Іспанії в овоч потрапила небезпечна бактерія - немає. Дізнатися - де джерело інфекції - завдання номер один для Євросоюзу. 

  Піа Хансен, офіційний представник Єврокомісії: "Ми досі перебуваємо у фазі збору даних. Наш приорітет - отримати повну картину ситуації, знайти джерело інфекції і вилучити його із продуктового ланцюга".

  Іспанські міністри уже не просять, а вимагають від Єврокомісії - захистити їх від несправаделивих скарг. Аргумент один - випадки ураження пов`язані з Німеччиною. А колосальних збитків - двісті мільйонів євро на тиждень - зазнають іспанські фермери. Адже ввозити городину з цього регіону - забороняють дедалі більше держав. А там, де заборони немає - купувати огірки не хочуть самі покупці. 

  Віктор Міранда, продавець: "Продаж огірків повністю зупинився за останні чотири дні. Навіть, якщо овочі місцеві, із Франції - ніхто їх їсти не хоче. Зазвичай ми продавали сотню огірків на день. А зараз - заледве два-три. Тому і не закуповуємо їх узагалі".

  Небезпечний штам кишкової палички спричиняє криваву діарею та гостру ниркову недостатність - головну причину смертей. Захворювання зафіксували і у щонайменше шести європейських державах. Лікарі переконують - усі недужі нещодавно відвідували Німеччину.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Визначились усі чвертьфіналісти тенісного турніру "Ролан Гаррос"
  Наступний матеріал
  Чи можна отруїтися іспанськими огірками в Україні? [репортаж, відео]
  Теги: