Чи можна отруїтися іспанськими огірками в Україні? [репортаж, відео]

  На сьогодні - заборонили ввезення іспанських огірків: Німеччина, Чехія, Австрія, Данія, Люксембург, Угорщина, Швеція, Бельгія і Росія. Натомість Київ ще не визначився - чи перейняти цей досвід.

  З 5 ранку на столичному продовольчому ринку вирує життя. Продавчині миють, протирають городину. Кажуть, огірки, помідори та інші овочі вирощують самі. 

  На всьому ринку не знайдеш огірків навіть з Туреччини, не те що іспанських. Покупці ж про отруєння у Німеччині знають, бояться, що овочі завезуть до України, але у зелені собі не відмовляють. Лише частіше цікавляться, звідки саме городина. 

  Можливість потрапляння на український ринок іспанських огірків виключають в асоціації клубу агробізнесу. По-перше, кажуть, імпортували звідти  огірки лише раз - у січні цього року і то лише 50 тонн. По-друге - Україні вже достатньо власної продукції. Та й не купували б українці іспанський овоч,- стверджує експерт.

  Українська державна санітарна служба поки що не закрила іспанським огіркам дорогу. Це питання розглядають - та паралельно вивчають практику країн, які вже наклали табу на імпорт городини. 

  Україна є членом СОТ і кожна наша дія, яка тим чи іншим чином обмежує імпорт, буде розглядатися на засіданні штаб-квартири СОТ. 

  Даря Безродна, Іван Довганик, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кількість жертв інфікованих огірків зросла до 16 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У ПР відрікаються від Сергія Тигіпка
  Теги: