Хвиля протестів в Сирії не припиняється

  Хвиля протестів в Сирії не припиняється. З цього приводу у Брюсселі відбувається зустріч Міністрів іноземних справ Євросоюзу.

  Щонайменше 3500 людей загинули за сім місяців громадянської війни в Сирії. Ці дані оприлюднила ООН. Попри угоду з Арабською Лігою та попередження Європи зупинити насильство, уряд Сирії не припиняє збройні напади. До країни не допускають міжнародну спільноту. Все відео насильства, яке потрапляло у ЗМІ - аматорське. Офіційно транслюються лише мітинги на підтримку чинного президента. Напередодні Ліга Арабських країн виключила Сирію зі свого складу.

  Мітингувальник: "Ми з президентом Башаром до кінця! Ми не здамося! Арабська Ліга - маріонетки. Всі куплені".

  Мітингувальник: "Ми впевнені в мудрості президента Башара. Рішення виключити нас - безглузде, але нам усе одно!"

  Під час одного з останніх виступів натовп атакував турецьке дипломатичне представництво. У відповідь Анкара розірвала відносини з колишнім союзником і підтримала Арабську лігу. У своєму виступі міністр іноземних справ Туреччини зазначив, що уряд Сирії повністю втратив довіру.

  Ахмет Давітоглу, міністр внутрішніх справ Туреччини: "Останні рішення Арабської Ліги ухвалені за нашої участі. Ми маємо достукатися до уряду Сирії. Ми збираємо Турецько-Арабський форум у Марокко, на якому обговоримо ситуацію. Президент Башар має негайно припинити насильство та запровадити реформи". 

  Події на сході сьогодні у Брюсселі обговорюють міністри іноземних справ Євросоюзу. Європа підтримала рішення Арабської Ліги і затвердила низку санкцій проти Сирії. Зокрема, наклали ембарго на сирійську нафту та зупинили фінансову підтримку з боку Європейського Інвестиційного Банку. Кетрін Ештон заявила про наміри співпраці з Арабською Лігою.

  Кетрін Ештон: "Ми звернулися до Арабської Ліги за порадою як захистити цивільне неселення. Вони теж запитали про наші ідеї. Зараз я збираю нараду з цього приводу. Ми маємо винайти спосіб допомогти людям".

  Рішення Ліги Арабських країн засудив Дамаск. У своєму виступі міністр іноземних справ Сирії назвав санкції -"дуже небезпечним кроком", який негативно вплине на відносини мід арабськими державами. За його словами, рішення мали підтримати всі арабські країни, але цього не сталося.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Брейвік уперше з`явився на відкритому судовому засіданні
  Наступний матеріал
  Мельниченко в Ізраїлі
  Теги: