Хвиля протестів у Європі (РОШИРЕНО)

  Саміт ЄС відбувається під акомпонемент протетсів. Невдоволені звертаються до своїх урядів у Латвії, Бельгії та Боснії з вимогами не позбавляти їх підтримки у часи кризи. Скрута змушує обмежувати соціальні виплати та відмовлятися від субсидій. Ображені люди виходять на вулиці.

  Одразу кілька масових протестів у бельгійській столиці. Європейські фермери і захисники довкілля приурочили свої акції до початку саміту ЄС. Їх обурює падіння цін на молоко. Щоби привернути увагу до проблеми, молочарі  привезли до Брюсселя трактори та заблокували рух у центрі бельгійської столиці. Інша група протестувальників одягла маски європейських лідерів та костюми супер-героїв. У такому вигляді люди влаштували ходу містом. Вони вимагають зменшити податок на переказування грОшей і спрямувати ці кошти на допомогу злидарЯм в усьому світі.

  Люди: "Ми прийшли до Брюсселя, щоби виступити проти падіння цін на молоко, це катастрофа. Якщо так триватиме й надалі, молочні ферми в усій Європі збанкрутують".

  У Латвії протестували пенсіонери. Люди обурені рішенням уряду скоротити пенсії на десять відсотків та зарплатні держслужбовцям - на двадцять. У такий спосіб Рига хоче заощадити на витратах. Ці гроші в уряді вже планують використати на обслуговування зовнішніх боргів країни та захистити Латвію від банкрутства.

  Валентина Борська, пенсіонерка: "Я маю вибирати: платити оренду чи купувати їжу. А на ліки мені не вистачає. Медицина дуже дорога. Що нам робити? Хоч у петлю лізь".

  Неспокійно і у боснійському Сараєві. Там мітингують тисячі ветеранів і колишніх військових. Держава хоче зменшити їм соціальні виплати на десять відсотків. Протестувальники зібралися біля будівлі уряду. Розлючений натовп закИдав установу камінням. А сама акція переросла у сутички з поліцією. Поранено двох людей - протестувальника та правоохоронця. Скорочення соціальних виплат передбачає новий законопроект. Боснії та Герцеговині потрібно суттєво зменшити державні витрати, інакше - Міжнародний Валютний Фонд не надасть обіцяної позики. А без неї країна не впорається із кризою - твердить уряд.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Медики Киева будут ездить в транспорте бесплатно
  Наступний матеріал
  Держструктура намагається залишити мешканців Пущі-Водиці без землі (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...