Держструктура намагається залишити мешканців Пущі-Водиці без землі (РЕПОРТАЖ)

  Приватна власність доторканна. Мешканців Пущі-Водиці держструктура спочатку позбавила права на житло, а тепер намагається залишити й без землі, посилаючись на незаконну приватизацію. Постраждалі це заперечують: кажуть, чиновники діють в інтересах приватних структур, які хочуть побудувати зону відпочинку на їхній землі.
  Аліса Худолей, постраждала: "МИ - ми бомжі вся наша сімя бомжі суддя підписав і все".

  Чоловіка, двох дітей, онуку та невістку - усю родину на вулицю - так вирішив Оболонський суд. Він позбавив людей землі. Виявляється, тридцять років вони мешкали в Пущі-Водиці незаконно, право власності отримали нелегально, а прописку взагалі невідомо де придбали.

  Алісо Худолей: "Якже ми в 78 році могли незаконно вселитися - нам держава видала, НАМ ДЕРЖАВА ВИДАЛА, і прописку і право власності".

  Десять соток землі київська влада передала чоловікові за багаторічну роботу у риборозпліднику - твердить жінка. Оселитися працівникові дозволили на території самого підприємства у Пущі-Водиці, щоби міг цілодобово доглядати риб. А вже у 2003 році новий власник  - приватна компанія "РИБАЛЬСЬКИЙ РАЙ" - вирішила повернути собі цю ділянку. Адже вона розташована прямо посеред земельних володінь нового господаря. Коли погрози на родину Ходолеїв не подіяли, тиснути почали через Держкомітет рибного господарства. Останній вирішив через суд повернути державі десять соток, які начебто незаконно привласнили.

  Олександр Вознюк, правозахисник: "Держкомітет бореться за чужу власнітсь яка йому не належить (...) державний комітет рибного господарства хоче забрати десять соток, а рибальський рай хоче узаконити 22 гектара".

  Та бажану землю отримати не вдалося. Прокурор не довів незаконності приватизації. А представник держкомітету так і не зміг пояснити суду, чому про ці сотки згадали лише зараз, а не двадцять-тридцать років тому. Тож, Апеляційний суд Києва скасував попереднє рішення і повернув справу на повторний розгляд.

  Від коментарів відмовились і представники "Рибальського Раю". Кажуть, чекатимуть рішення наступного суду.

  Азад Сафаров, Андрій Білоніжко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Хвиля протестів у Європі (РОШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  "Air France" виплатить родинам загиблих по 17,5 тис євро
  Теги:
  Loading...