Хвиля протестів у Європі

  Страйкують у Бельгії, Іспанії та Греції. Профспілки вивели на вулиці людей через анти-кризові заходи європейських лідерів.

  Найгучніший страйк в Іспанії. У Мадриді не минулося без сутичок із поліцією. Правоохоронці намагалися відтіснити натовп демонстрантів, який блокував кілька автобусних маршрутів. Постраждали двадцятеро людей. Утім, профспілки не здаються. Загальнонаціональний страйк оголосили на двадцять чотири години. Усе через намір влади скоротити зарплати держслужбовцям, зменшити пенсії та збільшити податки. У країні через протести - справжній транспортний хаос. Скасовані авіарейси, перебої у роботі громадського транспорту.

  Хуліо Новілло, член профспілки: "Ми щосили гальмуємо рух транспорту. Затримуємо автобусні маршрути. Так висловлюємо протест через намір влади скоротити нам зарплати".

  Проблеми з транспортом через страйки також у Греції. Там на п`ять годин зупинилися потяги залізниці і метро. Стоїть громадський транспорт. Профспілки також виступають проти жорстких заходів економії за рахунок простих працівників.

  Вангеліс Бузоулас, секретар Грецької конфедерації профспілок: "Зараз страйкують усі європейці. Люди невдоволені високими цінами, безробіттям та анти-соціальними заходами економії, яку запроваджують європейські лідери. Ми теж хочемо повернути ті кращі часи, коли людям платили гідну зарплату та пенсію".

  Пересічні греки, які останнім часом вже було звикли до постійних протестів, тепер обурюються. Країна на порозі продовольчої кризи. Із крамниць зникають харчі, адже транспортники відмовляються доставляти товари.

  Місцевий житель: "Я навіть не знаю, що вдіяти. Ми постійно перебуваємо у стані страйків. Не можна дістатися без проблем на роботу. Харчі зникають". 

  Найбільша акція простесту за останнє десятиліття - у Брюсселі. Там  стартувала загальноєвропейська маніфестація проти антикризових дій ЄС. Люди виступатимуть проти скрочення державних витрат країн Єврозони. Бо такі заходи сприяють зниженню рівня життя та безробіттю.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Литвин: Опозицiя хоче зiрвати вибори
  Наступний матеріал
  Меморiал жертвам Голодомору покрився трiщинами
  Теги: