Меморiал жертвам Голодомору покрився трiщинами

  Меморіальний комплекс жертвам Голодомору, відкритий два роки тому в парку Слави у Києві, потребує ремонту.

  На бічних опорних стінах із тильного боку Меморіалу, де розміщений дзвін, пішли тріщини шириною із сірникову коробку,- пише "Кореспондент.Net" з посиланням на газету "Новая".

  Тріщини тягнуться від підлоги до стелі. Як пише видання, їх регулярно задувають будівельною піною, але шматки бетону продовжують відпадати.

  Крім того, в приміщеннях музею занадто сиро, через що в будівлі почав поширюватися грибок.

  У КП Спецуправління протизсувних підземних робіт не знають про ситуацію з меморіалом.

  "Про тріщини в монументі ми нічого не чули. Що стосується самого схилу парку Слави, то його стан нестабільний. Місцевість страждає через старі бетонні водозбірники Печерська, з яких вода просочується вниз по схилу. Щоб забезпечити безпеку Меморіалу, ми побудували спеціальну підземну галерею. Наразі там встановлюють фільтри для відкачування води", - заявив виданню перший заступник начальника підприємства Михайло Соляник.

  Водночас, автор Меморіалу Анатолій Гайдамака заявив, що тріщини можуть бути небезпечними для пам`ятника.

  "Це, звичайно ж, небезпечно. Хоча, чесно кажучи, не дивуюся. Адже збудували музей за чотири місяці. І все через те, що хтось дуже довго затягував з початком будівництва, а потім припекло відкрити меморіал до дати. Ось і робилося все в авральному порядку. Тепер пожинаємо плоди", - сказав Гайдамака.

  Разом з тим, як повідомив директор Національного музею Меморіал пам`яті жертв голодоморів в Україні Віктор Діденко, фахівці запевняють, що ніякої загрози немає.

  "Що стосується зазначених тріщин, то ми обговорювали це питання з будівельною організацією, яка зводила об`єкт. На тріщинах ставили маячки. За словами фахівців, загрози обвалення немає, вони запевняють, що під схилом забито кілька сотень паль на велику глибину, і якщо трапиться обвал, постраждає тільки та частина, де починаються сходи, а не весь комплекс. Нам залишається тільки їм вірити", - сказав Діденко.

  За його словами, незважаючи на прихід до влади Віктора Януковича, в 2011 році можуть розпочатися будівельні роботи з розширення Меморіалу. "Буквально днями мені стало відомо, що влада запланувала початок будівництва другої черги Меморіалу в 2011 році, вже опрацьовуються варіанти фінансування", - повідомив директор.

  Нагадаємо, в грудні 2008 року Київська міська державна адміністрація затвердила проект будівництва 1-ої черги Меморіалу, оцінивши ці роботи в 133,775 млн грн. Але в листопаді міськадміністрація внесла зміни у проект, збільшивши вартість робіт до 143,412 млн грн.

  За матеріалами: Корреспондент.Net, Новая

  Попередній матеріал
  Хвиля протестів у Європі
  Наступний матеріал
  Човен на сонячних батареях обігне планету [відео]
  Теги: