Хтось мітингує і палить авто, а інші – пиво п'ють: яким був "першотравень" у Європі

На мітинги у День праці зазвичай виходять профспілки – і вимогу у більшості одній й ті ж самі

Першотравневі демонстрації провели у різних країнах Європи. На мітинги у День праці виходять профспілки. Вимоги у більшості одні – це рівність умов праці, достойна оплата і збільшення пенсій. У Франції – не минулося без сутичок із поліцією і підпалів.

Іспанія

"Хай живе боротьба робітничого класу!" – із такими гаслами вийшли на першотравневу демонстрацію профспілки Іспанії. Мітинги проводять у більш як 70 містах країни. Один із найбільших – у столиці, Мадриді. Учасники демонстрації закликають до підвищення заробітної плати і пенсій, а також і до ґендерної рівності в питаннях праці.

/
/
/

Франція

Першотравнева демонстрація – і у центрі Парижа. Французи нарікають на нові реформи Еммануеля Макрона - кажуть, вони ухвалені без консультацій із робітниками, є неефективними і лише шкодять країні. Не минулося без заворушень, підпалів і сутичок із поліцією. Кілька сотень молодиків у балаклавах почали підпалювати машини, громити зупинки транспорту. Правоохоронцям довелося застосувати силу.

/
/
/

Окремий мітинг провела ультра-права партія "Національниий фронт". Її засновник, Жан-Марі Ле Пен, – традиційно поклав квіти до паризького пам'ятника Жанні Д'Арк, національній героїні Франції, яка очолила французькі війська у боротьбі проти Англії. Цей ритуал родина Ле Пен проводить кожного 1 травня, вже 30 років поспіль, від дня заснування партії.

/
/

Німеччина

Свої традиції першого травня – у німецькій Баварії. Цього дня у багатьох містечках тут встановлюють велетенський дерев'яний стовп, 27 метрів заввишки. Дерево для нього починають готувати ще в грудні. Його сушать, тоді фарбують і прикрашають символами місцевих робітничих цехів. Піднімають стовп без спеціальної техніки, за допомогою важелів. Потім – милуються роботою, святкують, і п'ють традиційне місцеве пиво.

/
/
/
/

Тим часом німецькі профспілки влаштували першотравневу демонстрацію під Бранденбурзькими воротами у Берліні. Як і на мітингах в інших державах Європи – тут вимагають від політиків більше уваги до простих робітників, аніж до багатіїв та великих корпорацій.

/
/

Греція

Червоні прапори, гвоздики і антиамериканські гасла – так відзначають 1 травня у Греції. Прихильники комуністичного ладу звинувачують капіталістів, і зокрема Сполучені Штати Америки у бідуваннях робітничого класу. Демонстранти пройшли маршем до американського посольства, де згадали і нещодавній точковий авіаудар по хімічних об’єктах у Сирії. Дісталося від учасників демонстрації і грецькій владі, яка, за словами протестувальників – продовжує суворі заходи економії бюджету, щоб поставити людей на коліна.

/
/
/

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Павло Зібров у програмі "Рандеву": "Треба заборонити голосувати тим, кому 70 і більше"
Наступний матеріал
У Бразилії вщент згорів та обвалися 26-поверховий хмарочос: головне про трагедію