5 канал

"Хочемо незалежну державу": Іракський Курдистан проводить референдум

"Ми не змиримося ані з референдумом, ані з його результатами", – заявив прем'єр-міністр Іраку

Іракські курди готуються до референдуму. Голосування відбудеться сьогодні, 25 вересня, у населених курдами регіонах на півночі країни. Виборчі дільниці вже відкрилися, передає "5 канал".

Ті, хто живе за кордоном, мають змогу голосувати онлайн. За проведення референдуму проголосував парламент Іракського Курдистану. Це регіон із широкою автономією. Проти плебісциту виступає влада Іраку, а також Туреччини та Ірану. У цих державах проживає чимала курдська меншина, тож урядовці бояться посилення сепаратистських настроїв.

"Референдум щодо відокремлення – це рішення, яке порушує конституцію і мирне співіснування наших громадян. Ми не змиримося ані з референдумом, ані з його результатами. І вживемо всіх заходів, щоб зберегти цілісність держави і захистити інтереси наших громадян", – наголосив прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді.

Етнічні курди проживають на території Сирії, Туреччини, Іраку, Ірану і не мають власної держави. "Ми любимо Курдистан, ми дуже підтримуємо Курдистан. Курди достатньо настраждалися, і ми хочемо, щоб у нас була незалежна держава", – впевнена курдка з Ізраїлю Марґаліт Шмуль.

Попередній матеріал
СБУ здався терорист, який охороняв "генштаб" та російське командування ОРДО – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео