Twitter / ‏John Kerry

Керрі та Лавров домовилися щодо врегулювання ситуації в Сирії

  Перемови між Держсекретарем США Джоном Керрі та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим в Женеві тривали близько 14 годин

  Сполучені Штати та Росія домовилися щодо врегулювання ситуації в Сирії. Перемови між Держсекретарем США Джоном Керрі та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим в Женеві тривали близько 14 годин. Їхнім результатом став пакет з 5 домовленостей, повний зміст яких пізніше представлять в Радбезі ООН.

  Перший і головний крок, про який вдалося домовити, - повторне підтвердження режиму припинення бойових дій. Офіційно воно розпочнеться після заходу сонця в понеділок, 12 вересня і збігається з одним із мусульманських свят. Крім того, літаки сирійських урядових військ не будуть літати над територіями, підконтрольними опозиції.

  Керрі і Лавров підготували проект створення демілітаризованої зони поблизу Алеппо і наголосили: чи вдасться зупинити бойові дії - залежить від готовності до співпраці з боку Сирії.  

  "Перед нами постає насправді простий вибір між війною і миром, між людськими стражданнями та доставкою гуманітарного вантажу, між розпадом стародавнього суспільства, який все ще триває, та відродженням нової сучасної нації ... Тепер ми вимагаємо зупинити всі атаки, включно з авіабомбардуванням, та спроби захопити більше території, скориставшись дотриманням режиму тиші іншою стороною" , - зазначив Керрі.

  Нагадаємо, напередодні на саміті G20 Лавров і Керрі так і не дійшли згоди щодо врегулювання конфлікту в Сирії.

  Попередній матеріал
  ГПУ вивчає причетність екс-голови Київської ОДА до справи отримання хабара його заступником
  Наступний матеріал
  Заступник Луценка: Скороченої процедури екстрадиції Каськіва до України не буде
  Теги:
  Loading...

  Держдеп: Росія відмовилася від колишніх домовленостей щодо Сирії

  Російська авіація знову скинула в Сирії фосфорні й касетні бомби – ЗМІ

  Росія заблокувала рішення Радбезу ООН про санкції проти Сирії через застосування хімічної зброї

  США і РФ домовилися про кроки заради нового перемир'я в Сирії

  Керрі хоче зустрітися з Лавровим: "сирійський абсурд" триває занадто довго

  5 канал - трансляція наживо