Кемерон та Саркозі прибули з візитом до Лівії

  Девід Кемерон та Ніколя Саркозі прибули до Триполі. Британський прем`єр і французький президент уже зустрілися з головою Перехідної національної ради Лівії. Утім, офіційних заяв поки що не було. Після столиці обидва лідери вирушать до Бенґазі - центру опозиції. До останнього моменту про візит Саркозі та Кемерона не повідомляли з міркувань безпеки.

  Відрання у Триполі посилені заходи безпеки - перекритий рух транспорту, збільшено кількість блокпостів - до столиці приїхали прем`єр Великої Британії та президент Франції. Девіда Кемерона та Ніколя Саркозі зустрів голова Національної перехідної ради Мустафа Абдуль-Джаліль.

  Мохамад аль-Адкар, охоронець: "Наше завдання - організувати рух транспорту і забезпечити безперешкодний проїзд іноземної делегації. Тож ми перекрили усі дороги від готелю "Коринтія".

  Візит Саркозі до Лівії має символічний характер, економічні та фінансові теми не стоять на порядку денному переговорів, наголосив ще напередодні міністр фінансів Франції.

  Франсуа Баруен, міністр фінансів Франції: "Цей візит - історична подія. Вона така ж знакова, як і момент, коли сили Каддафі не встояли перед літаками Західної коаліції".

  Франція і Велика Британія були тими країнами, які першими наполягли на встановленні безполітної зони над Лівією. Згодом ці країни взяли на себе основне завдання у повітряній операції після того, як Рада безпеки ООН ухвалила відповідну резолюцію. Але під час візиту і Саркозі і Кемерон не акцентуватимуть увагу на військовій темі. Париж і Лондон поки що готові надати Триполі допомогу у відновленні країни і стабілізації ситуації. Зокрема, речник британського уряду вже заявив, що незабаром країна розморозить близько дев`ятисот п`ятдесяти мільйонів доларів режиму Каддафі.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Я дуже пишаюся тим, що зробила Британія для Лівії. І переконався у цьому, коли приїхав до Триполі. Ви досягли суттєвих змін. Це була ВАША революція. Не наша, а - безстрашних людей у Місураті, Бенґазі та Триполі, у західних горах, які боролися задля повалення диктатури".

  Допомогти обіцяє і Туреччина. На перемови з Перехідною національною радою завтра приїде прем`єр-міністр Туреччини - Реджеп Таїп Ердоган. Поки світові лідери зустрічаються з тимчасовою владою Лівії, місцеперебування Муаммара Каддафі залишається невідомим. Час від часу він з`являється у телеефірах і через аудіозв`язок повідомляє, що лишається в країні і тікати не збирається.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Львові стартував 18-й форум видавців
  Наступний матеріал
  Теракт у Пакистані - 20 загиблих
  Теги: