Президент Казахстану Токаєв
Президент Казахстану Токаєв Скріншот відео

Казахстан скасував смертну кару за злочини в мирний час

Читайте по-русски
До страти можуть засудити лише за тероризм, посягання на життя чинного та колишнього президента та особливо тяжкі злочини, скоєні у воєнний час

Казахстан скасував смертну кару за злочини, скоєні в мирний час. Відповідний закон підписав президент Жомарт Токаєв. Про це повідомляє "5 канал". 

Відтепер засуджувати до страти у Казахстані можуть лише за тероризм, особливо тяжкі злочини, скоєні у воєнний час, а також за посягання на життя чинного президента країни і колишнього лідера Нурсултана Назарбаєва. 

Від 2003-го року у Казахстані діяв мораторій на смертну кару. Втім суди продовжували виносити смертні вироки за особливо тяжкі злочини. Останній такий ухвалили у 2016-му чоловіку, якого визнали винним у вбивстві десяти людей у місті Алмати. Зараз він відбуває довічне покарання. 

З часу проголошення незалежності у Казахстані стратили понад пів тисячі людей. Тепер з усіх країн колишнього СРСР смертна кара існує лише в Білорусі.  

Нагадаємо, раніше президент Касим-Жомарт Токаєв у інтерв'ю Deutsche welle заявляв, що не вважає події в Криму – його анексією. Назвав це перебільшенням. 

Попередній матеріал
Січень 2021 буде теплішим, ніж зазвичай – якою буде середньомісячна температура
Наступний матеріал
Два українських спортсмени увійшли до рейтингу найкращих футболістів світу 2020 року
Loading...

Україна виходить ще з однієї угоди СНД – чого вона стосується

Протести у Казахстані: поліція без пояснень затримала біля 70 активістів

Масова бійка у Казахстані: 8 загиблих і 40 потерпілих