Католики всієї планети святкують Різдво [репортаж, відео]

  Католицький світ зустрічає Різдво. Про народження Христа сповістила перша зірка. Різдвяну месу правитиме у Ватикані Папа Римський. Відзначать Різдво нічним богослужінням і у Вифлеємі, де, за християнським віруванням, і народився Спаситель людства.

  Палестинське місто Вифлеєм - найпринадніше для вірян саме у час Різдва. На місці, де, за легендою, народився Ісус Христос, зараз стоїть церква. У різдвяну ніч тут правитиме месу Латинський патріарх Єрусалима. Він прибув сюди заздалегідь. Зустрічали його пишною церемонією.

  У ці святкові дні до Вифлеєма має прибути приблизно 90 тисяч паломників. Такі дані міністерства туризму Ізраїлю. Вже кілька років цю палестинську територію огороджує захисний барьєр як охорона від терористів. На час Різдва ізраїльська влада обіцяє послабити режим перетину на КПП, і видати перепустки навіть християнам із сектору Ґаза. Через палестино-ізраїльський конфлікт кількість вірян, що прибувають до Вифлеєма - не така велика, як могла б бути за умов миру, переконує мер міста. він звернувся до цілого світу зі спеціальним посланням. 

  Віктор Баратеш, мер Вифлеєма: "Тут, перед церквою Народження Христа, я хочу зробити послання - у цей святий день, день Різдва. Послання із Вифлеєма - цілому світові. Послання любові і миру. Ми сподіваємося, що у наступному році мир запанує не лише у Вифлеємі та Палестині, але й у цілому світі. Так заповідав Патрон Миру, наш Господь Ісус Христос із цього святого міста".

  Неспокійно у переддень Різдва і поряд із серцем католицького світу - Ватиканом. Заходи безпеки у Римі суттєво посилені - через вибухи поштових надходжень у посольствах Чилі та Швейцарії.

  Роберто, працівник Ватикану: "Я певен, що рано чи пізно біда може статися. І якщо Ватикан зсередини добре охороняють, то зовні заходи безпеки незадовільні".

  Утім, традиційній різдвяній месі із собору святого Петра - ніщо не зможе завадити. І ще до її початку папа Бенедикт 16-й виступив зі святковим зверненням з ефіру британської радіостанції Бі-Бі-Сі.

  Папа Римський Бенедикт XVI: "Наші думки летять до того моменту в історії, коли Господь звернувся до дітей Ізраїля, які жили, чекаючи дива. Вони чекали на Месію, якого Бог пообіцяв надіслати. Вони чекали потужного лідера, що звільнить націю від іноземного домінування і відновить їхню свободу. Господь завжди виконує свої обіцянки, але також Він завжди дивує нас тим, яким чином Він їх виконує. Дитина, яка народилася у Вифлеємі, насправді принесла свободу, але не тільки людям, які жили в той час і в тому місці. Господь став спасителем усіх людей, усіх поколінь".

  У п`ятницю католики цілого світу вітатимуть одне одного словами "Христос народився". 25-го грудня святкують Різдво більшість християн світу, що дотримуються латинського обряду. Сьомого січня Народження спасителя святкуватимуть праволавні.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  З паризького аеропорту евакуювали пасажирів
  Наступний матеріал
  Сьоміна офіційно представили, як нового тренера "Динамо"
  Теги: