Католики відзначають Страсну П`ятницю

  Страстну п`ятницю відзначає католицький світ. Саме цього дня, згідно із Біблією, Ісус Христос зійшов на Голгофу та прийняв смерть заради спасіння людства. На згадку про ці події тисячі християн випробовують на собі скорботний шлях Спасителя.
  "Дорога скорботи" або "Віа Делороса" пролягає у самому серці Єрусалима. Цими вуличками два тисячоліття тому ішов на Голгофу Ісус Христос. Відтворити останній шлях Спасителя спробували тисячі католиків з усього світу. Вони молилися уголос, дехто - ніс на плечах дерев`яного хреста. Скорботна хода зупинялася рівно 14 разів -  стільки ж, як і Ісус перед розп`яттям.

  Відтворити останню путь Спасителя намагалися й у інших країнах. Подекуди, як-от у Філіпінах, вона була навіть масштабнішою за єрусалимську. Тутешні католики не шкодують ані своєї плоті, ані духу заради спокути людських гріхів. Шестеро навіть погодилися на справжнє розп`яття. Один із ревних християн - Рубен Інахе - бере участь у цьому дійстві упродовж 20 років поспіль.

  Рубен Інахе: "Злидні замучили наш народ. Саме заради усіх бідних людей Філіппін я зараз приймаю страждання. Я молюся за рівність між людьми".

  Лоран - один із тисяч туристів, які щороку з`їжджаються до Філіппін на Пасху. Вони дивуються тутешнім звичаям, насолоджуються веселою атмосферою та скуповують сувеніри. Більшість гостЕй навіть не думають про релігійний зміст дійства. Не бачить духовної суті у самознищенні і католИцька церква країни.

  Деограсіас Інігес, архієпископ: "Духовна суть цього дійства давно втрачена. Воно перетворилося на шоу. Декому дуже подобається привертати увагу. Марнославство, жага гострих відчуттів - от що насправді стоїть за цим".

  Маркус Вонсен, турист: "Ісус уже заплатив за гріхи людства та кожної окремої людини. Ніхто не зможе цього повторити. Христос спокутував УСІ гріхи. Те, що тут відбувається, - абсолютно безглуздо".

  Незважаючи на поодиноку критику подібних обрядів, не цурається відтворення шляху Христа на Голгофу і Європа. Тисячі прочан зібралися у польському містечку Кальварія Зебржидовська, неподалік Кракова. Священна хода розпочалася ще на світанку. Віряни та професійні актори вбралися у біблійні костюми. Один із учасників дійства утілював Христа. Таке дійство у Кальварії відбувається щороку і є однією із наймасштабніших великодніх подій у світі.

  Ксенія Новікова. 5 канал
  Попередній матеріал
  Росія захищатиме сепаратистів у СНД
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...