Католики та протестанти відзначають Великдень (РОЗШИРЕНО)

  В усьому світі служать меси. Найголовніша відбулася на площі святого Петра у Ватикані. Її провів папа Римський Бенедикт XVI.
  З традиційним пасхальним посланням під назвою Місту та Миру звернувся до вірян Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий. Промова розпочалася близько півдня за Києвом. Понтифік багато говорив про силу любові, яка переможе усі негаразди, та закликав якнайшвидше вирішити усі конфлікти, що тривають у світі.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Необхідно зробити активний внесок у встановлення справедливості в районах, де тривають криваві конфлікти - всюди, де людську гідність принижують та знищують".

  Святкові меси відбулися у багатьох місцях планети. В Єрусалимі група пілігримів-протестантів провели службу в Саду Гроба Господнього. Згідно з їхніми віруваннями, саме тут похований Ісус Христос. Святкову месу відслужили і в Багдаді. Нечисленна громада християн-халейців відзначила найбільше свято в церкві Аль-Ала.

  Деллі Третій, кардинал халдейської християнської церкви: "Ми хочемо, щоб протягом цих днів ви молилися за нашу батьківщину, за тих, хто присвятив себе служінню церкві та вірі. Ми маємо наслідувати їхній приклад".

  Великоднем завершується сорокаденний піст- період молитов та роздумів. Віряни йдуть з кошиками до храму, де освячують їжу. Після поверненя додому, люди сідають за стіл, головною окрасою якого є паска та яйця. Після трапези настає час веселощів – люди ходять у гості, вітають одне одного та дарують писанки та крашанки. Святкові меси та богослужіння триватимуть протягом усього наступного тижня.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Поблизу Гонконгу затонуло судно з українцями на облавку (ОНОВЛЕНО)
  Наступний матеріал
  В столичній галереї презентували глиняних Кличка, Тимошенко, Скрипку й інших (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...