В столичній галереї презентували глиняних Кличка, Тимошенко, Скрипку й інших (ВІДЕО)

  Глиняні Віталій Кличко, Олег Скрипка, Богдан Ступка та навіть Юлія Тимошенко красуються в одній з київських галерей. Кожна українська зірка - окрема ваза зі своїм орнаментом і формою. Двадцятип`ятирічна майстриня Зоя Предко не відтворює зовнішність знаменитостей, а показує їхній внутрішній світ. Керамістка працює у найдавніших техніках Трипільської, Черняхівської та Зарубинецької культур -тому всі її герої виконані у традиційному народному стилі.
  У маленькому приміщенні галереї зібрався чи не весь український бомонд. Щоправда, автограф у них не попросиш, бо вони - глиняні вази. У них немає очей, носа, рота і волосся, але є характер тієї чи іншої знаменитості. Юлія Тимошенко - без коси. Стоїть струнка, руки в боки, сукня з рюшами - все у стилі прем`єрки. А Руслана Писанка - не ваза, а цілий глек - округлі форми, на тілі - квіточки і травичка. А от Віталій Кличко - зовсім маленький. Авторка Зоя Предко каже - це - тільки один із м`язів відомого боксера.

  Кожна ваза - це любов авторки до тієї чи іншої зірки. Передусім до красивих українських чоловіків. Шоумен Юрій Горбунов весь у пташках. Зоя каже, це тому що він говорить так, наче пташка щебече. Олег Скрипка - дуже скромний, але з червоної глини. Це свідчить про його простоту і благородність. А глиняного Богдана Ступку випалювали в живому вогні.

  Зоя Предко: "Он как большое дерево - много-много колец в дереве, на пеньке - точно также в нем столько разных эмоций - столько всего много внутри, что я постаралась это сделать количеством полосочек и точечек".

  Серед зірок - навіть іноземці Жерар Депардьє і Джо Кокер. Усі вони живуть у Зої вдома. Робить їх авторка у своїй спальні, бо майстерні поки що немає. Вона не користується гончарним колом - ліпить із глини ковбаски і з них викладає вазу. Самі знаменитості ще не бачили своїх глиняних прототипів. А от відвідувачі виставки - очей від них не відведуть.

  Окрім ваз, Зоя плете ляльки. У галереї на гойдалках сидять руда Пеппі, циганка Есмеральда, замазюра - сестра мультяшного Нафані, дід Піхто і його корова. Це багатство Зоя Предко нікому не віддає. Каже, хіба коли заміж піде - буде як придане.

  Ольга Петрів, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.80Мб)
  Попередній матеріал
  Католики та протестанти відзначають Великдень (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Сутички між курдами й поліцією у Туреччині - є загиблі
  Теги:
  Loading...