Фото pn14.info

Каталонія збирається провести свій референдум про незалежність

  Голова уряду Каталонії Артур Мас заявив про наміри найближчим часом видати спеціальний декрет про призначення референдуму про незалежність на 9 листопада.


  Мас заявив, що не дозволить залякати себе очікуваним протистоянням з центральною владою Іспанії у Конституційному суді, а також закликав Мадрид "не зловживати Конституцією для того, щоб змусити каталонський народ мовчати".

  Голова сепаратистського уряду зазначив також, що каталонські громадські інститути старші, ніж Основний закон Іспанії, прийнятий в 1979 році, передає DW.

  Парламент Каталонії проголосував за проведення референдуму 19 вересня. Цю ідею підтримали 80 відсотків депутатів. Уряд Іспанії називає референдум антиконституційним та заявляє, що він не відбудеться у жодному разі.

  У Мадриді переконані, що вирішувати питання про незалежність Каталонії повинні на всеіспанський, а не на місцевому референдумі.

  Питання про незалежність Каталонії від Іспанії актуалізувалося з новою силою після того, як свій референдум провела Шотландія.

  Нагадаємо, 18 вересня шотландці вирішували питання про свою незалежність від Великої Британії. 55,3% електорату висловилися проти відокремлення від Королівства.
  Попередній матеріал
  Укрзалізниця відновила рух поїздів "Київ – Луганськ"
  Наступний матеріал
  В Москві відкриються закусочні з назвами "ЛНР та "ДНР"
  Теги:
  Loading...