Канада
Канада www.studex.org.ua

Канада запустила петицію про посилення санкцій проти РФ

  У федеральному парламенті Канади зареєстрували петицію, яка закликає уряд розширити санкції проти РФ

  У федеральному парламенті Канади зареєстрували петицію з вимогою розширити санкції проти Росії. Про це повідомляє "Укрінформ".

  Як зазначено в повідомленні, петиції не вистачає трохи більше 400 голосів, аби потрапити на обговорення до парламенту.

  У свою чергу автори петиції звертають увагу народних обранців на "систематичні порушення урядом Росії прав людини всередині країни та за кордоном" та "пропагандистську війну, яку Росія веде проти країн НАТО". Депутатів закликають ухвалити так званий "акт Магнітського" та унести до нього російських чиновників, що зловживають владою.

  За даними видання, петиція вже отримала підтримку депутата від Консервативної партії Тома Кміца.

  Якщо до 16 серпня петиції вдасться набрати необхідну кількість підписів, її можна буде винести на обговорення до сесійної зали парламенту. В такому разі уряд буде зобов’язаний протягом 45 днів надати письмову відповідь.

  Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Пізніше подібний закон ухвалив Європарламент та Естонія. Однак колишній міністр закордонних справ Канади Стефан Діон неодноразово заявляв, що чинного законодавства Канади достатньо для накладення заборони на в’їзд до країни небажаним особам, тож потреби у нових законах немає. Все ж верхня палата парламенту Канади нещодавно ухвалила відповідний законопроект, і він був поданий для остаточного затвердження до нижньої.

  Варто зазначити, що у рамках підписаного тодішнім президентом США Бараком Обамою законопроекту з оборонної політики і бюджету на 2017 рік набуде чинності і закон про поширення дії "закону Магнітського" на всі країни. "Глобальний акт про права людини імені Магнітського" передбачає можливість введення американських санкцій проти громадян будь-якої іноземної держави, які винні, на думку США, у грубому порушенні прав людини та у корупції. Закон може бути застосовано і щодо офіційних осіб.

  Попередній матеріал
  Коли "море квітів" – не перебільшення: у Вашингтоні триває фестиваль тюльпанів
  Наступний матеріал
  Президент ПАРЄ "виправдався" за візит до Сирії: "В усьому винуваті російські ЗМІ"
  Loading...

  Канада не зніме санкції з Росії, доки Кремль не почне виконувати Мінські домовленості

  Кремль покриває злочинців та підриває основи НАТО – канадський депутат

  В канадському парламенті Росію та Іран звинуватили у підтримці геноциду