Педро Аграмунт президент ПАРЄ Фото Фокус

Президент ПАРЄ "виправдався" за візит до Сирії: "В усьому винуваті російські ЗМІ"

  Аграмунт звинуватив росЗМІ у маніпуляціях, поплутав мету поїздки та забув про російське фінансування

  Голова Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунт надав членам Бюро ПАРЄ перші офіційні письмові пояснення стосовно свого візиту до Сирії в компанії депутатів російської Держдуми. Про це повідомляє "Європейська правда", кореспондент якої ознайомився з коментарями Аграмунта до керівного органу асамблеї.

  Він наголосив, що це був приватний візит, не пов'язаний із його роботою. Однак визнав, що мав би поінформувати представників інших політичних груп про свої плани. Аграмунт впевнений, що скандал виник через те, що "візит став предметом маніпуляції з боку окремих російських ЗМІ", через що виникло важення, що він підтримує Асада. А це, як запевнив президент ПАРЄ, не відповідає дійсності.

  Водночас, як зазначають у виданні, пояснення голови асамблеї містять "низку очевидних маніпуляцій": "Зокрема, він заявив, що його поїздка фінансувалася коштом сирійського парламенту; натомість, є відео того, як Аграмунт спускається трапом літака Міноборони РФ, що прибув до Дамаска з Москви".

  Також звернула на себе увагу мета поїздки Аграмунта – він заявив, що літав побачити наслідки трагедії у Алеппо. Однак пізніше він зізнався, що до міста не поїхав – на відміну від інших учасників делегації. Незважаючи на усі нестикування у поясненнях президента ПАРЄ, Бюро асамблеї на закритому засіданні не знайшло голосів, аби винести на розгляд окрему резолюцію щодо візиту Аграмунта до Сирії.

  Як повідомляв 5.UA, 21 березня 2017 року до Сирії прибула делегація російських депутатів і депутатів ПАРЄ разом з Аграмунтом. Нагадаємо, делегація російських депутатів у ПАРЄ перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму. 

  Попередній матеріал
  Канада запустила петицію про посилення санкцій проти РФ
  Наступний матеріал
  Український інститут нацпам'яті показав, де поховані герої АТО – інфографіка
  Loading...