Каддафі згоден на вибори

  Перша поступка від Каддафі. Лівійський лідер згоден на вибори. Про це в інтерв`ю італійській пресі заявив його син Саїф Аль-Іслам. Щоправда, кого саме обиратимуть лівійці, поки що не зрозуміло. Адже, чинний державний устрій Лівії не передбачає ані посади президента, ані парламенту.

  Політична система, що діє в Лівії, унікальна. Називається Джамахірія, виборів не передбачає. Адже, за статутом, сама є прямим волевиявленням народу. А, отже, будь-які голосування, - зайва бюрократична тяганина. Муаммара Каддафі на роль лідера нації теж не обирали на дільницях. І дотепер він виключав можливість виборів у Лівії як таких. Що саме змусило полковника змінити думку - невідомо. Уже не перший місяць на Каддафі тиснуть сили НАТО з повітря, повстанці на землі. Опозиціонери активно просуваються до столиці - Триполі. Їхні сили захопили два населених пункти, які до останнього часу контролювали урядові війська, і вже перебувають за 150 кілометрів від столиці.

  Повстанець: "Ми готові покласти край режиму Каддафі та його синів. Ми боротимемося проти цього тирану до останніх сил".

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Тиск на Каддафі здійснюється з усіх боків - військового, дипломатичного та економічного. Він уже не може втримати свій режим. Його друзі та міністри тікають від нього. Треба тиснути на Каддафі і далі. Тоді, у лівійців точно буде шанс на інше майбутнє".

  Серія потужних вибухів лунала сьогодні поблизу резиденції Каддафі. Очевидці повідомляли про дим над будівлею.  

  Андерс Фог Расмуссен, Генсек НАТО: "У операції НАТО у Лівії намітився неабиякий прогрес. Наші військовоповітряні сили  за понад два з половиною місяці здійснили десять тисяч вильотів. Ми зруйнували більш як дві тисячі військових об"єктів. У буквальному сенсі ми вдарили по воєнній машині Каддафі і тим самим врятували жяття мирних лівійців".

  Напередодні ввечері спецпредставник Росії в НАТО Дмитро Рогозін заявив, що вбивство Каддафі керівники альянсу вважають одним із головних завдань. Він також відзначив, що ймовірність початку наземної операції дедалі зростає. До Триполі відправили спецпредставника президента Росії - Михайла Моргелова - щоби обговорити з керівництвом Лівії шляхи мирного врегулювання конфлікту. На цьому тлі новина про вибори пролунала несподіванкою. За словами Саїфа Аль Іслама голосування може відбутися протягом трьох місяців або найпізніше до кінця року. А Гарантією прозорості можуть стати міжнародні спостерігачі з Європейського та Африканського Союзів, ООН і навіть  НАТО.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  М`ясо, яким отруїлися діти у Франції, було доправлено з Німеччини
  Наступний матеріал
  Пошуковці історичних клубів влаштували екскурсію для журналістів
  Теги: