Каддафі спростував чутки про свою втечу з країни

  Тим часом лівійській лідер Муаммар Каддафі в ефірі державного телебачення спростував чутки про свою втечу з країни - він запевнив, що особисто відстоюватиме владу. Нині тривають бої між протестувальниками та військовими, щонайменше, в двох найбільших містах - Тріполі та Бенгазі. За попередніми даними кількість жертв масових заворушень зросла до пів-тисячі людей, близько чотирьох тисяч - поранені. Кілька лівійськіх дипломатів, які перебувають нині за межами країни, засудили придушення опозиційних виступів. Рада Безпеки Організації Об`єднаних Націй сьогодні на закритому засіданні розгляне ситуацію в Лівії. А держави Євросоюзу та Близького Сходу продовжують евакуювати з країни своїх громадян.

  Група офіцерів звернулася до солдатів з проханням не виконувати накази Каддафі з придушення виступів опозиції і допомогти народу повалити його режим. Пілоти двох лівійських винищувачів посадили свої літаки на Мальті, відмовившись обстрілювати цивільних осіб. Прибічники опозиції, крім Бенгазі, взяли контроль над ще одним містом на сході країни - Аль-Байда. Муаммар Каддафі ж називає протестувальників терористами і стверджує, що вони діють під упливом наркотиків.

  Муаммар Каддафі, лідер Лівії: "Я хотів вийти на Зелену полощу в Тріполі і поговорити з протестувальниками, але пішов дощ. Це гарний знак. Я перебуваю у Лівії, а не у Венесуелі. Не вірте телеканалам, які належать собакам".

  Кілька дипломатичних представництв Лівії за кордоном відмовилися підкорятися уряду. Посол в Індії підтвердив факт бомбардування військовою авіацією мітингувальників у Тріполі. Його колега в Малайзії назвав дії Каддафі варварськими та злочинними. Заступник постійного представника Лівії в ООН заявив, що дії лівійської влади є геноцидом.

  Ібрагім Даббаши, заступник постійного представника Лівії в ООН: "Закликаю всі країни світу звернутися до Каддафі з вимогою припинити вбивства громадян Лівії. Міжнародна спільнота повинна вжити конкретних заходів для гарантування мирного процесу в країні. Ми маємо захистити людей від злочинів правлячого режиму".

  Літаки з громадянами країн Євросоюзу, яких евакуювали з Лівії, приземлилися в аеропортах Австрії і Німеччини. Туреччина направила до портового міста Бенгазі два пороми, оскільки напередодні її повітряні судна не могли приземлитися в Тріполі через заворушення поблизу аеропорту. Сутички демонстрантів з поліцією та армією розпочалися в Лівії п"ятнадцятого лютого. Прибічники опозиції, яких надихнули вдалі революції в сусідніх Тунісі та Єгипті, вимагають усунення полковника Муаммара Каддафі від влади.

  Олександр Войтко, "5 канал"

    

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську ажіотаж на борошно [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Король Бахрейну помилував засуджених опозиціонерів
  Теги: