У Дніпропетровську ажіотаж на борошно [репортаж, відео]

  Дніпропетровці піддалися ажіотажу. У місті спочатку здорожчало, а потім - і взагалі зникло борошно. За вихідні люди розкупили усі його запаси. Не злякала навіть ціна у 10 гривень за кілограм. Чиновники ж запевняють: причин для дефіциту борошна - немає.

  Юлія Волкова піддалася загальному ажіотажу. Почула , що борошно подорожчає та вирішила запастися.

  Юля Волкова, дніпропетровчанка: "Я куплю, мужу позвонила, чтоб купил, мама купит, всем сказала, все наши родственники, кто дома, все бегают скупляют, серьёзно".

  Магазини виявилися не готовими до підвищеного попиту. Аби вирішити проблему, деякі з мереж навіть запровадила норми продажу борошна в одні руки.

  Лариса Замчинко, керуюча продовольчим магазином: "Продажа муки увеличилась в 2-5 раз, повысился спрос на муку и люди берут ее сейчас с запасом. Для того, чтоб все могли купить муку даже в часы пик, мы ограничили продажи – не более одного пакета муки пшеничной в одни руки!"

  Чиновники  запевняють – ажіотаж надуманий. В резервах регіону є триденний запас борошна, якій постійно поповнюється. Загалом же на елеваторах зберігається близько 350 тисяч тон збіжжя – це вдвічі більше ніж зможуть з’їсти мешканці області до нового врожаю.

  Василій Прихотько, начальник головного управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації : "У нас нет никаких предварительных мотивов, чтоб поднялась цена – есть зерно, есть мука, предприятия стабильно работают".

  Чиновники міста лякають санкціями виробників та торговельні мережі, які  будуть навмання  піднімати ціни. Поки що таких фактів не зафіксували. 

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ
  , "5 канал"

  Попередній матеріал
  Сніг і холод дошкулятимуть українцям і надалі
  Наступний матеріал
  Каддафі спростував чутки про свою втечу з країни
  Теги: