Каддафі дозволив розстрілювати незгодних ще до початку протестів

  Муаммар Каддафі - дозволив розстрілювати незгодних із його режимом - коли протести до Лівії іще не докотилися. Про це заявив Голова Міжнародного Кримінального Суду. Як доказ - він представив план, розроблений урядом Каддафі у січні. Тоді лівійська влада готувалася до можливого поширення протестів із Тунісу та Єгипту.

  Висновки суду - це частина розслідування, результати яке представлять у травні в Раді Безпеки ООН. Муаммара Каддафі можуть звинуватиити у злочинах проти людяності.  У Лівії ж не вщухають бої між провладними та опозиційними силами. Найбільш запекле протистояння поблизу нафтового порту Марса-ель-Брега, а також - біля міста Місурата. НАТО заявляє, що армія Каддафі - зазнала суттєвих втрат. Авіація альянсу знищила 30 відсотків її військового потенціалу. Лівійській уряд поки не прокоментував цю інформацію. Натомість - заявив про готовність до демократичних реформ, зокрема - референдуму та виборів.

  Мусса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Муаммар Каддафі дуже важливий для лівійського народу і він має залишитися. Інші питання ми готові обговорювати. Не заперечуємо проти проведення виборів, референдуму та політичних реформ. Але рішення повинні ухвалити громадяни Лівії, а не якісь іноземні політики".

  Попередній матеріал
  "Шахтар" - "Барселона": прогноз матчу від восьминога Павла [відео]
  Наступний матеріал
  Поновився масовий бунт у найбільшій в`язниці Лівану
  Теги: