Ізраїль звільнить одного свого солдата за тисячу палестинців

  Ізраїль обміняє тисячу палестинців на військового Гілада Шаліта - домовленості про це досягнуто з рухом ХАМАС. У полоні палестинських бойовиків ізраїльський солдат перебуває вже п`ять років поспіль. Перемови щодо його звільнення неодноразово зривалися. Активними посередниками у переговорах були Єгипет і Німеччина.

  Один в обмін на тисячу. Ізраїль звільнить 1027 ув`язнених палестинців, натомість відпустять солдата Гілада Шаліта, якого бойовики захопили у полон ще п`ять років тому. 

  Марк Регев, речник прем`єр-міністра Ізраїлю: "Рішення щодо обміну полоненими було непростим. З одного боку, ми маємо повернути додому нашого солдата, який перебуває у полоні п`ять років. З іншого - є побоювання, що люди, яких ми випустимо з тюрем в обмін на Шаліта, знову почнуть терористичну діяльність. Досягнута домовленість мінімізує ризик для безпеки Ізраїлю, а наш солдат - повернеться додому".  

  Фаузі Бархум, речник ХАМАС: "Це велика історична подія, як для ув`язнених, так і для всього палестинського народу. Справжня радість вже переповнює родини полонених палестинців. Але ми зітхнемо з полегшенням, коли вони нарешті будуть удома".

  Домовитися про обмін вдалося за посередництва Німеччини та Єгипту. Точного часу операції не повідомляють. Відомо лише, що обмін ув`язнених палестинців на полоненого ізраїльського солдата здійснюватиметься у два етапи.   

  Яра Вінклер, подружка Гілада Шаліта: "Нам відомо, що спочатку звільнять 450 ув`язнених, а Шаліта переправлять до Каїра. Потім, як він буде вдома, відпустять решту 550 палестинців. Коли саме усе це скінчиться, ми не знаємо. У різних медіа повідомляють, що Шаліт має бути на батьківщині за тиждень".

  Гілад Шаліт потрапив у полон 25 червня 2006-го року, коли палестинські бойовики напали на блок-пост на території Ізраїлю і підбили танк. Загинули двоє солдатів, а пораненого капрала Шаліта перевезли до Гази. Численні спроби щодо звільнення полоненого зривалися - Ізраїль не погоджувався обмінювати Шаліта на палестинських ув`язнених. 2008-го ХАМАС оприлюднив відеозапис, на якому Шаліт особисто просив прем`єра Нетан`яху зробити усе можливе для його звільнення. Лише напередодні сторонам вдалося домовитися. 

  Касем Разем, батько ув`язненого палестинця: "Це те, чого я найбільше просив у Бога. Ми п`ять років не бачили сина".

  Ісаак Маоз, батько загиблої дівчини внаслідок теракту палестинського бойовика: "Я не задоволений таким обміном. Ув`язнені, які вийдуть на волю - певен, знову повернуться до терористичної діяльності. Це дуже небезпечно. Моя донька загинула внаслідок теракту палестинського бойовика".

  Ізраїль вже поквапився наголосити, що серед звільнених немає впливових лідерів палестинських радикальних організацій. І, таким чином, спростував заяви представників руху ХАМАС, що серед тих, кому пощастить вийти на волю можуть бути Маруан Баргуті, якого вважають наступником палестинського лідера Махмуда Аббаса, а також Ахмед Саадат, який віддав наказ вбити міністра туризму Ізраїлю. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Amnesty Іnternational" закликала до боротьби зі злочинністю у лавах міліції
  Наступний матеріал
  Бразилія відзначає 100-ліття статуї Христа в Ріо-де-Жанейро
  Теги: