Фото belvpo.com

Ізраїль розпочинає військову операцію в секторі Газа

  Сили самооборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосили про початок операції "Захисний рубіж" проти бойовиків ХАМАС у секторі Газа.

  "Ми хочемо завдати удару по ХАМАСу і зменшити кількість ракетних ударів по Ізраїлю", - заявив офіційний представник ізраїльської армії Петер Лернер у вівторок, 8 липня, повідомляє агентство dpa.

  Як повідомляє DW, у ніч на вівторок ЦАХАЛ атакував щонайменше 50 цілей у секторі Газа. Так ізраїльська сторона відреагувала на запуск в понеділок близько 80 ракет з боку палестинців.

  Однак ізраїльтяни атакували не лише військові цілі, а й житлові будинки, де, на їх думку, могли переховуватися бойовики ХАМАСу.

  Останнім часом ситуація на ізраїльсько-палестинському кордоні загострилася. У неділю та понеділок бойовики ХАМАС безперервно вели ракетний обстріл ізраїльської території. Тим часом в результаті відповідних авіанальотів Ізраїлю на сектор Газа було вбито вісім палестинців.

  Активізація дій бойового крила ХАМАС проти Ізраїлю почалася після жорстокого вбивства єврейськими екстремістами палестинського підлітка. Шість підозрюваних вже заарештовані, а троє із них визнали свою вину.

  Остання масштабна операція Ізраїлю у Газі, яка називалася "Хмарний стовп", пройшла у листопаді 2012 року. Внаслідок активного обстрілу палестинської операції (ЦАХАЛ повідомляв про 1500 ракетних ударів) загинули щонайменше 178 людей.

  Ударами, які завдали у відповідь бойовики ХАМАСу, було вбито п‘ять ізраїльтян.

  Попередній матеріал
  Президент призначив нового керівника Антитерористичного центру
  Наступний матеріал
  В Луганську уламки снаряда вразили громадський транспорт: є жертви
  Теги:
  Loading...