Ізраїль атакував приміщення офіційних установ у Секторі Ґаза (РОЗШИРЕНО)

  Ізраїль вперше атакував приміщення офіційних установ у Секторі Ґаза. Авіація завдала удару по будівлі міністерства внутрішніх справ. Тривають приготування до наземної операції. Шість з половиною тисяч резервістів мобілізує армія Ізраїлю для боротьби з бойовиками ХАМАС. Війська та важку техніку стягують до кордону із сектором Ґаза. У південній частині єврейської держави оголошено режим надзвичайного стану до 31 березня. Прем`єр ізраїлю заявив, що військова операція може зайняти тривалий час.
  Кілька прес-конференцій дала міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Лівні. Політик виступила наживо у недільному американському ток-шоу і зустрілася з іноземними дипломатами у місті Сдерот. Заяви міністра - суворі. У Ізраїля урвався терпець, і операція триватиме до перемоги. Лівні вимагає від міжнародної спільноти підтримати дії своєї країни, адже ХАМАС, проти якого і розпочали воєнні дії, вважають терористичною організацією США, Росія і країни Євросоюзу.

  Ципі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Вибачте, але я не можу прийняти висловлювань на кшталт: "Ми закликали обидві сторони припинити насильство і військові дії". Тут немає двох сторін. Є одна терористична організація, яка контролює сектор Ґза, яка поширює свою ненависть, яка не хоче прийняти наше право на життя".

  Саме у відповідь на тривалі обстріли ізраїльських територій бойовиками ХАМАСу - Ізраїль і розпочав військову операцію. У мусульманських країнах не вщухають антиізраїльські протести. Духовні лідери і політики закликають арабський світ об`єднатися у боротьбі з Ізраїлем. А лідер ліванської Хезболли навіть попередив своїх соратників про повну бойову готовність. Хасан Насралла не виключає можливості, що після Сектору Ґаза ізраїль нападе і на Ліван.

  Фавзі Бархум, речник ХАМАСу: "Ця відкрита війна проти сектору Ґаза та наших людей, війна проти ХАмасу може лише поглибити наше протистояння і опір сіоністському ворогу. Ми будемо захищати наш народ, наші родини. Ми будемо продовжувати боротьбу в усіх можливих формах. Це будуть смертоносні операції у відповідь на цю атаку."

  Неарабські країни вимагаютьнегайно припинити конфлікт, і закликають д дипломатичних переговорів. Одним зі шляхів виходу з криси може стати продовження перемир`я між обома сторонами. Тим часом лікарні міста Ґаза - переповнені, кількість поранених може наблизитись до тисячі осіб. Воєнну операцію Ізраїлю на палестинській території вже називають наймасштабнішою за кілька останніх десятиліть. 

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Кількість загиблих у Палестині зросла до 282
  Наступний матеріал
  Кубинці готуються економити у наступному році
  Теги:
  Loading...