Івану Дем`янюку зачитали обвинувачення (репортаж)

  У суді Мюнхена зачитали обвинувачення Івану Дем`янюку. Так розпочався другий день слухань у справі 89-річного уродженця України, якого судять за сприяння у вбивстві євреїв у концтаборі "Собібор". Прокурори вважають, що Іван Дем`янюк "свідомо і добровільно сповідував нацистську ідеологію". Адвокати підсудного заявляють про безпідставність звинувачень. Не визнає свою вину і Дем`янюк.

  У другий день слухань Івану Дем`янюку зачитали звинувачення. Судді доводять що мають переконливі докази - цей громадянин США і уродженець України служив охоронцем у концтаборі "Собібор" з березня по середину вересня 1943-го року.  Там - сприяв убивству майже 28-ми тисяч євреїв. А саме - перевозив їх із потягів до табору, і конфісковував особисті речі та одяг. А також був задіяний у  їх транспортуванні до газових камер. Обвинувачення наголошує - Дем`янюк добровільно сприяв насильству. Тому що міг дезертирувати, бо мав як охоронець рушницю, проте не зробив цього.

  Барбара Штокінґер, державний обвинувач: "Я не збираюся коментувати подання захисту. Воно говорить саме за себе. Обвинувачення надало велику кількість доказів. Є записи зі слів свідків. Цих документів, що показують стан справ у концтаборах, достатньо. Ми повинні дати багато свідчень, щоб довести, - підсудний не був жертвою, він сприяв убивствам".

  На звинувачення Іван Дем`янюк не відповів, хоча мав таке право. Адвокат пояснив - вони із підсудним ще раніше вирішили, що відповіді не буде. Дем`янюк не раз заявляв: у "Собіборі" не був ніколи. Натомість - був військовополоненим у німецькому таборі для радянських військ. Туди потрапив, коли служив у лавах Червоної армії. Усі звинувачення сторона захисту і сам підсудний називають безпідставними і упередженими. На свою користь згадують і попереднє слідство над Дем`янюком - у Ізраїлі. Теж за співпрацю із нацистами у таборі "Треблінка". Тоді єврейські прокурори зняли з українця усі звинувачення.

  Ульріх Буш, адвокат Івана Дем`янюка: "Це не можна так просто поділити на чорне і біле. Ми говоримо про факти . Дем`янюк сам був військово полоненим у концентраційному таборі. Там німецькі військові убили понад три мільйони росіян. І це також голокост. Дем`янюк теж став жертвою геноциду. А якщо згадати про колабораціонізм самих євреїв у концентраційних таборах? Але ця тема, звісно ж, табу! Єврейська громада свідомо не хоче про це говорити. Але під час суду - про це БУДЕ сказано!"

  До травня 2010-го року заплановано понад 30 слухань у справі Івана Дем`янюка. У засіданнях він може брати участь лише двічі на день, по півтори години. Стан здоров`я підсудного дуже слабкий. 89-річного чоловіка завозять до залу суду на інвалідному візку або ж на ношах.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Австралії запустили новітню зброю проти мисливців на китів
  Наступний матеріал
  Іран не має наміру далі інформувати МАГАТЕ по своїм ядерним програмам
  Теги: