Італія долучиться до операції НАТО в Лівії

  Італійська авіація долучиться до операції у Лівії. Раніше уряд Італії відмовлявся бомбардувати країну, але переглянув своє рішення через ситуацію у оточеній Місураті. Війська Каддафі тримають місто у облозі вже понад два місяці. Лише за минулу добу, за даними місцевих медиків, там загинуло десятеро людей.

  Передмістя Місурати перетворилися на головний фронт лівійської війни. Третє за величиною місто країни з населенням у триста тисяч людей - форпост повстанців на заході Джамахірії. Війська Каддафі докладають усіх можливих зусиль, щоби відновити там свій контроль. Проте тут, як і у інших зонах бойових дій, аналітики називають ситуацію патовою - жодна із сторін не може здобути вирішальної переваги.

  Тахір Залук, мешканець Місурати: "Серед ночі протягом години по нашому кварталу завдали 16 ракетних пострілів. Вибухи лунали кожні  кілька хвилин. Коли почався обстріл, більшість людей спали у себе вдома - напевне, проурядова армія хотіла, щоб загинули мирні мешканці".

  Повстанці звинувачують Каддафі в тому, що він залучив до облоги Місурати найманців. Документи, знайдені у одного з загиблих солдатів проурядової армії свідчать, про те, що він з Ніґеру. Інший солдат, полонений повстанцями, сказав, що прибув з Судану.

  Полонений солдат: "Нам наказали тримати позиції і не дати вижити жодному повстанцю".

  У столиці опозиції - Бенґазі - впевнені у своїй перемозі. Більшість мешканців міста - старі, жінки та діти. Вони чекають на новини з фронтів, а тим часом намагаються заробити собі на життя, виготовляючи і продаючи сувеніри з символікою ери, що передувала Каддафі.

  Ібрагім Ель-Обійді, мешканець Бенґазі: "Наші діти дуже люблять купувати речі, на яких зображено старий, триколірний стяг Лівії. А ще - наклейки "Вільна Лівія", речі з портретами відомих революціонерів. Усе це відображає дух нової, незалежної Лівії".

  Мешканці Бенгазі вважають: війська НАТО мають посилити свою підтримку опозиції. Про це ж заявляли раніше і деякі лідери західних держав, зокрема - президент Франції Ніколя Саркозі. Зараз авіація НАТО продовжує обстріли Триполі. За минулу добу по місту випустили п`ять ракет. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Зеленодольську на Дніпропетровщині закрили єдину лікарню
  Наступний матеріал
  Латинська Америка потерпає від потужних повеней
  Теги: