У Зеленодольську на Дніпропетровщині закрили єдину лікарню

  Закрили єдину лікарню промислового міста Зеленодольськ на Дніпропетровщині. Місто не в змозі утримувати медичну установу зі стаціонарними відділеннями на 75 ліжок. Раніше міську лікарню фінансував район, але тепер така схема вважається незаконною.

  У Зеленодольській лікарні вже закрили єдині на весь район туберкульозне та травматологічне відділення. Також ліквідували дитячий денний стаціонар. Із лікарні, скаржаться медики, установа перетворилася на поліклініку.

  Лариса Піскунова, головний лікар Зеленодольської міської лікарні: "Наша лікарня набула статус Зеленодольської міської поліклініки з двома денними стаціонарами – це терапевтичне відділення на 30 ліжок та хірургія одного дня на 10 ліжок".

  Віталій Каунов, як і більшість його колег, зараз у безоплатній відпустці. А його операційне відділення закривають.

  Віталій Каунов, в.о. завідувача травматологічного відділення: "Вот буквально еще 1 апреля были прооперированы на этом столе две женщины и буквально второго числа их пришлось перевести в Апостолово".

  У сусідній Апостоловській районній лікарні також скорочення - у тамтешньому стаціонарі залишили лише півсотні ліжок. Для зеленодольських хворих місця немає. Люди обурені.

  Віктор Кузьмін, мешканець Зеленодольська: "Мест нету – вот так мне сказали в Апостолово и все".

  Галина Орлова, мешканка Зеленодольська: "У меня нет денег, я не могу себе позволить лечить ребенка в Днепропетровске или в Кривом Рогу… У меня машины нет, если не дай Бог что-то случиться та еще и ночью".

  Обласна влада каже: реорганізація лікарні – ефективний спосіб зекономити гроші. Адже утримувати 5 корпусів та 170 медиків – надто дорого.

  Надія Пучкова, головний спеціаліст головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдежадміністрації: "6 млн. гривень йшло на утримання цього закладу, тобто йшло на утримання будівель, споруд, зарплату медпрацівникам, іншим працівникам закладу, а для надання медичної допомоги десь близько 480 тисяч гривень – менше 5% від кошторису".

  Депутати Зеленодольської міської ради готують звернення до своїх колег з Верховної Ради. Вони проситимуть перегляду Бюджетного кодексу, щоб міську лікарню знову можна було фінансувати з районного бюджету.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Києві відбувся мітинг пам`яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС
  Наступний матеріал
  Італія долучиться до операції НАТО в Лівії
  Теги: