sputnik.by

Ісландія заявляє, що під її пасажирським літаком пролетіли російські бомбардувальники

  Три бомбардувальники РФ пролетіли в небезпечній близькості до пасажирському літаку над Ісландією

  МЗС Ісландії повідомило, що під ісландським пасажирським літаком здійснили проліт три бомбардувальники Росії, яких не було помічено на радарах. Екіпаж пасажирського літака подав сигнал тривоги через ризиковану поведінку. Інцидент стався 22 вересня, повідомляє видання "Радіо Свобода".

  Йдеться, що бомбардувальники літали на відстані між 1800-2700 метрів нижче комерційного авіалайнера, який виконував рейси з Рейк'явіка до Стокгольма 22 вересня. Капітан пасажирського літака повідомив, що помітив літаки з кабіни і оцінив їхню поведінку як "ризиковану».

  Ісландська сторона вже неодноразово виступала проти польотів "невстановлених" російських військових літаків через небезпеку для пасажирських перевезень.

  Російський дипломат в Рейк'явіку Олексій Шадський сказав, що бомбардувальники виконували маневри згідно з міжнародними правилами. За його словами, ісландські чиновники намагаються "нагнати страху" щодо можливого повторного відкриття авіабази Кеблавік, яку Сполучені Штати закрили в 2006 році.

  Раніше сили НАТО неодноразово виявляли наближення російських військових літаків та морських суден на небезпечну відстань до кордонів країн Балтії. Так, 6 серпня біля берегів Латвії виявили три військових кораблі РФ, а у липні там зафіксували два військові корвети російського флоту.

  Попередній матеріал
  Якщо ми відійдемо на кілометр, ми втратимо Станицю Луганську - чільник Луганської області
  Наступний матеріал
  Тренування у стилі Джеймса Бонда: українські рятувальники відпрацювали десантування з Мі-8

  Британські літаки перехопили надзвукові стратегічні бомбардувальники ВПС РФ

  Міноборони США оприлюднило фото маневрів російського бомбардувальника