5.ua

Інавгурація нового грузинського президента відбудеться 17 листопада

  Інавгурація нового грузинського президента відбудеться - 17 листопада. Остаточно голоси ще не підрахували, та вже зараз у ЦВК переможцем називають Георгія Маргвелашвілі.

  У нього - понад 60% голосів. У найближчого суперника - утричі менше. Деякі учасники виборів оскаржують результати. Однак, незалежні спостерігачі назвали голосування - відкритим і демократичним. Після інавгурації у Грузії - завершиться протистояння між президентом і прем’єр-міністром. Обидва - належатимуть до партії «Грузинська мрія». В опозиції її звинувачують у проросійських настроях. Та Георгій Маргвелашвілі заявив - поступатися інтересами країни, зокрема територіальними - не буде.

  Жоао Соареш, голова спостережної місії ОБСЄ: «Грузинський народ - відкрито та прозоро підтвердив торішню мирну передачу влади у країні, що була унікальним випадком для пострадянських країн. Прозорість і відкритість цих виборів - на тлі гострого політичного протистояння в країні - теж нетипова для регіону. Ознака того, що демократія в Грузії – зміцніла».

  Георгій Маргвелашвілі: «Ми зайняли тверду позицію щодо Росії. Не оминути певних ускладнень, враховуючи відсутність дипломатичних відносин між нашими країнами. Ми намагатимемося зменшити напруження. Утім на територіальні поступки не підемо».

  Попередній матеріал
  Ульяхіна: Тимошенко можуть звільнити 17-18 листопада
  Наступний матеріал
  В Ужгороді учні захищали право на канікули [відео]