5.ua

В Ужгороді учні захищали право на канікули [відео]

  Сім сотень ужгородських учнів вийшли на захист осінніх канікул. Місцева влада через теплу погоду вирішила їх скасувати, аби потому подовжити зимові і заощадити на опалені. Така ініціатива чиновників обурила

  Зранку школярі разом із батьками штурмують мерію. На східці будівлі летять цукерки, паперові кульки та яйця. Мітингувальники вимагають повернути школярам осінні канікули, які скасували місцеві чиновники. Бо, на їхню думку, якщо школярі навчатимуться, допоки тепла погода, можна буде заощадити на опаленні кабінетів. Натомість зібралися триваліший відпочинок влаштувати учням узимку. Проте ні батьків ні дітей такий план не влаштував.

  Іван Шпонтак, батько школярок: «Я рахую, що ніякої економії нема. Ну, я рахую, що це неправильно».

  Арпад Арокгаті, старшокласник: «Мізки вже дійсно не витримують, тому ми й зібралися всією школою і вийшли аби продемонструвати, що ми маємо право відпочити трохи».

  Рекомендаційне розпорядження про скасування тижня відпочинку для учнів закарпатських шкіл підписав чільник області Олександр Ледида. Ініціативу підхопила мерія Ужгорода. Хоча і визнають: про скасування канікул навчальні заклади повідомили запізно.

  Маріанна Кляп, директор департаменту науки та освіти Закарпатської ОДА: «Я згодна з вами те, що трошечки запізно пішло це розпорядження. І не було вчасно поінформовано ні дітей, ні батьків, ні педагогів. Але це є робоче питання і ми будемо розбиратися, чому так запізно пішло. Але будемо говорити спокійно».

  Ужгородський мер наполягає - навчання нині має тривати та закликає учнів сісти за парти. Щоправда вирішили спочатку опитати батьків усіх школярів.

  Віктор Погорєлов, ужгородський міський голова: «Если больше 50% ужгородских родителей скажут, что им подходят зимние каникулы, то я буду вынужден применить те решение, которые родители будут».

  Після мітингу біля мерії учасники акції перейшли до будівлі обласної держадміністрації, на 10 хвилин перекрили рух транспорту мостом і розійшлися.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Інавгурація нового грузинського президента відбудеться 17 листопада
  Наступний матеріал
  Версію підпалу університету біоресурсів відкидають у Голосіївському райвідділку міліції