Імпортозаміщення не вдалося: Росія скасувала ембарго на продукти для дитячого харчування

  Санкції скасували щодо м'яса домашньої птиці і мороженої яловичини, а також конкретних сушених та заморожених овочів

  Уряд Росії вирішив послабити продуктове ембарго, введене щодо західних країн, і дозволити імпорт м'яса птиці, яловичини і овочів, які використовуються для виробництва дитячого харчування. Відповідну постанову опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації Росії, повідомляє "Українська правда".

  Умови ембарго послаблені щодо продуктів зі США, Канади, Австралії, а також держав Євросоюзу, України і деяких інших країн Європи.

  З-під заборони виведені м'ясо домашньої птиці і морожена яловичина, а також сушені та заморожені овочі, призначені виключно для виробництва дитячого харчування.

  Те, що завозяться в Росію продукти, призначені саме для дітей, імпортерам потрібно буде доводити – порядок підтвердження цільового призначення має розробити Міністерство сільського господарства РФ. Воно також визначить і допустимі обсяги ввезення виведених з-під контрсанкцій продуктів.

  Як повідомляв 5.ua, українські товари потрапили до "чорного списку" в РФ після того, як 22 грудня Держдума підтримала внесений президентом Росії Володимиром Путіним законопроект про припинення договору про зону вільної торгівлі з Україною. Договір про ЗВТ між Києвом і Москвою передбачав безмитний режим торгівлі, лібералізацію умов обміну товарами, узгодження поставок. Але з 1 січня частина українського продовольства обкладається митами, а ті види товарів, проти яких діє російське ембарго відносно ЄС, США, Канади та Австралії, заборонені до ввезення.

  Попередній матеріал
  Серед іноземців громадяни США найбільше усиновлюють українських дітей з особливими потребами
  Наступний матеріал
  Дитячий день на лінії розмежування: українські бійці катають малят на БТРі

  Російський уряд планує продовжити продуктове ембарго проти України

  Сьогодні набрало чинності розширене ембарго щодо Росії

  Кабмін опублікував офіційну постанову про ембарго на додатковий перелік товарів із РФ

  Україна відповість дзеркальними санкціями на торговельне ембарго РФ – Яценюк