corolevstvomoe.blogspot.com

Імператор Японії має намір передати свій престол

  Останній у світі імператор звернеться до нації з промовою про складнощі у виконанні своїх обов'язків

  Японський імператор Акіхіто у понеділок, 8 серпня, запише відеозвернення, де він має озвучити свої побоювання щодо неможливості його в повній мірі виконувати свої обов'язки, але не скаже прямо, що хоче відректися від престолу. Про це передає Reuters

  Громадський мовник NHK повідомив минулого місяця, що Акіхіто, який переніс операцію на серці і лікувався від раку простати, хотів піти у відставку протягом кількох років. Цей крок був би безпрецедентним у сучасній Японії.

  Імператор Японії, якого називають божественним, визначається в конституції як символ "єдності народу" і не має ніякої політичної влади. Тому 82-річний монарх навряд чи заявить прямо про бажання піти у відставку, що може бути витлумачено як втручання в політику.

  Соціологічні опитування показують, що більшість звичайних японців із розумінням ставляться до бажання імператора піти, але щоб дозволити йому зробити це, необхідні будуть законодавчі зміни.

  У зв'язку із хворобою імператор Акіхіто останнім часом усунувся від виконання своїх обов'язків. За японськими традиціями успадкування трону, наступним імператором Японії має стати 56-річний принц Нарухіто. Імператорський трон у Японії можуть спадкувати тільки чоловіки, відтак за принцем Нарухіто, котрий має єдину доньку, черга спадкування перейде до його брата, князя Акісіно, а потім до 9-річного племінника Хісахіто.

  Нагадаємо, в Японії аудіозапис звернення імператора щодо капітуляції у Другій світовій війні виставили як музейний експонат.

  Попередній матеріал
  Тука прокоментував блокування пунктів пропуску на адмінмежі з Кримом
  Наступний матеріал
  Вибух у лікарні Пакистану: щонайменше шестеро загиблих

  Імператор Японії вперше в історії зібрався зректися престолу

  Порошенко з дружиною зустрілися з імператором та імператрицею Японії

  Японський імператор привітав своїх громадян із Новим роком

  Імператор Японії святкує смарагдове весілля

  Японський імператор відвідав постраждалі від землетрусу регіони

  5 канал - трансляція наживо