Ідею референдуму у Греції підтримав тамтешній Кабмін

  Ідею референдуму у Греції одноголосно підтримав тамтешній Кабмін. Урядовці - засідали усю ніч. Утім, точної дати голосування поки що не назвали. Кажуть, це має статися якнайшвидше - уже за кілька тижнів.

  Референдум у Греції - таки буде. Кабінет міністрів - підтримав ідею, що питання про фінансову допомогу Афінам з боку ЄС та МВФ - необхідно винести на розсуд виборців. Спочатку таке несподіване рішення глави уряду викликало гостру критику навіть серед його однопартійців. Вони закликали Папандреу - піти у відставку. Втім, прем`єрові таки вдалося довести членам кабміну, що волевиявлення - необхідне. Засідання - тривало сім годин. Зрештою - урядовці одноголосно підтримали план прем`єра.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Референдум підтвердить намір Греції залишатися у Єврозоні і провадити курс на подальшу інтеграцію з Європою".

  Свій уряд - грецький прем`єр переконав. Тепер на черзі - серйозна розмова з лідерами ЄС. Зустріч з Георгіосом Папандреу - найближчим часом проведуть лідери Німеччини та Франції. Адже лише тиждень тому -вони домоглися, щоби кредитори списали Афінам половину державного боргу. І пообіцяли новий багатомільйонний транш кредиту. Якщо народ Греції на референдумі вирішить - не приймати гроші Європи - це може поставити під загрозу економічне майбутнє усієї Єврозони.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Франція наголошує, що план, ухвалений усіма членами Єврозони - єдиний спосіб подолати кризу у Греції. Референдум - це легітимний спосіб вирішення суперечливих питань. Але Афінам необхідно взяти до уваги і думку інших країн Єврозони. Усі ми повинні об`єднати зусилля, аби вирішити спільні проблеми. Ось чому Франція та Німеччина ініціювали зустріч глав ЄС та МВФ із Георгіосом Папандреу напередодні саміту Великої Двадцятки".

  Понад половина грецьків  - проти того, щоби Афіни брали нові кредити від ЄС та МВФ. Адже фінансова допомога Європи - означатиме нові заходи жорсткої економії. Головні профспілки країни - вже пообіцяли найближчим часом вивести людей на нові масові акції проти економічної політики влади. Ще дужче затягувати паски - навіть задля нових позик - люди не бажають.

   Ілія Вреттакос, голова профспілки: "Грецькі робітники продовжать боротьбу  проти економії на державному рівні. Ми прагнемо, щоби уряд припинив заощаджувати за рахунок простих людей і звернув увагу на потреби і проблеми своїх громадян".

  Між тим подальшу долю уряду Папандреу - вже найближчої п`ятниці вирішуватимуть депутати парламенту. Голосування про вотум довіри чинній владі - ініціював сам прем`єр. На думку аналітиків, попри усю критику дій Папандреу - парламентарі, найімовірніше, підтримають його.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Антиглобалістів провели масову демонстрацію у французькій Ніці
  Наступний матеріал
  Нові проблеми на японській АЕС "Фукусіма"
  Теги: