5.ua

Human Rights Watch не подобається закон про люстрацію суддів в Україні

  Закон, який парламент України ухвалив 8 квітня, порушує гарантії незалежності суддів і має бути скасований. Про це 10 квітня заявляє правозахисна організація

  Як кажуть правозахисники, закон викладає 10 обставин, які, попри звичайні дисциплінарні провадження, можуть привести до перевірок суддів і їх звільнення (люстрацію), зокрема, через "політично мотивовані рішення". Суддя, який провалює перевірку, має бути відсторонений від будь-якого судового розгляду, а потім звільнений. Законопроекту бракувало необхідного громадського обговорення і консультації авторитетних міжнародних органів, таких як "Венеціанська комісія", заявляють правозахисники.

  "Зрозуміло, що люди в Україні хочуть упевнитися, що судді не замішані в корупції і порушеннях прав людини", – каже Хью Вільямсон, директор по Європі і Центральній Азії Human Rights Watch.

  "Проте, замість того, щоб допомогти відновити довіру, закон ухвалений, щоб очистити суддів, є надто широким, має ознаки політичної упередженості і порушує незалежність судової системи, яка може тільки поглибити недовіру у вже переламаному суспільстві", –  додає Вільямсон.

  Human Rights Watch закликає виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова не підписувати закон.
   
  Нагадаємо, що Верховна Рада України 8 квітня ухвалила закон «Про відновлення довіри до судової системи України». Зокрема він закріплює норму звільнення з посад осіб, які виносили рішення, спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян, у тому числі на участь у мирних зібраннях або у зв'язку з участю у мирних зібраннях, зниження рівня корупції в системі судів загальної юрисдикції.

  Закон визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Повноваження з проведення перевірки суддів надано Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка складається із 15 членів.

  Попередній матеріал
  З 14 квітня буде знижено ставки спеціального мита на імпортні автомобілі
  Наступний матеріал
  ОБСЄ: сепаратизм на Сході розвинувся через недовіру до влади та правоохоронців
  Теги:
  Loading...