Грецькому поліцейському дали довічне за вбивство підлітка

  Довічне ув`язнення - за вбивство підлітка: у Греції засудили поліцейського, що в грудні 2008-го застрелив хлопця на одній із Афінських вулиць. Його напарник одержав 10 років.

  За словами свідків, куля була випадковою. Однак, суд назвав убивство умисним. Ця смерть була причиною масових вуличних протестів та погромів. Тепер, будь-яке інше рішення могло спричинити нову хвилю заворушень.
  15-річний Алексис Григоропулос загинув 6-го грудня 2008 року - під час сутичок анархістів з поліцейськими. Після його смерті до протестів приєдналися тисячі молодих греків. Понад два тижні на вулицях Афін, Салоників та інших міст не вщухали бійки й пожежі. Молодь трощила вітрини і автомобілі. Осередками заворушень стали університети - за законом, поліція не мала права їх штурмувати. Два роки потому студенти вітають рішення суду і не вважають його надміру суворим.

  Студент: "Не думаю, що цей суд щось змінить. Людина вчинила злочин і одержала належне покарання. Ось і все".

  Студент: "Це справедливе рішення. Але ми його почули лишень завдяки протестам".

  Вітає судовий вирок і мати загиблого хлопця. Вона хотіла, щоби поліцейських судили в столиці, але - щоб не спровокувати нових протестів - засідання проводили в провінційній Амфіссі.

  Джина Цалікян, мати Алексиса Григоропулоса: "Я повністю задоволена рішенням суду, який відкрив багато подробиць цього злочину і з`ясував, що його вчинили без будь-якого приводу - проти невинного 15-річного хлопця, мого сина Алексиса".

  Спільне журі із професійних суддів та присяжних постановило: 39-річний поліцейський Епамінондас Корконеас винен в умисному вбивстві, а його напарник Василліс Сараліотіс - у тому, що не завадив злочину. Підсудні, а спершу і деякі свідки, стверджували, що стріляли в повітря, а в Григоропулося куля потрапила рикошетом. Однак, суд прислухався до інших очевидців - що бачили, як поліцейський наводить пістолет на хлопця. Обидва підсудних уже готують апеляції.

  Ксенія Новікова, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Мексиці відкрився Музей пам`яті і толерантності
  Наступний матеріал
  В Техасі запатентували смажене пиво
  Теги: