Грецькі лікарі відкривають центри безкоштовної медичної допомоги для знедолених [відео]

  Разом у скруті. У розпал економічної кризи, яка охопила Європу, грецькі лікарі організовують центри безкоштовної медичної допомоги для незаможніх мешканців країни. Такі клініки - чи не єдина можливість відвідати лікаря для сорока відсотків греків.

  Чотири роки тому, коли в Афінах відчинила двері безкоштовна клініка, її щодня відвідували чотири пацієнти. Тепер, у розпал кризи, із самого ранку тут займають чергу до п`яти десятків людей. Де-інде отримувати медичну допомогу не можуть, бо не мають страховки, або просто не здатні покрити вартість лікування.

  Ґіорґос Вічас, кардіолог: "Після змін незастраховані люди мають більше сплачувати за медицину та шпиталізацію. Із зниженням зарплат і пенсій пацієнти не зможуть навіть оплатити аналізи чи обстеження. Боюся, що гуманітарна криза поглиблюватиметься і від неї постраждає чи не кожен грек".

  Увесь штат лікарні - а це сотня медиків - волонтери. Вони щодня присвячують по кілька годин допомозі незаможнім, серед яких є вагітні жінки, діти, а також пацієнти, які потребують негайного хірургічного втручання. Працюють безкоштовно навіть попри те, що у головному місці роботи - звичайних лікарнях - отримують невчасно платню. Уряд заборгував медикам зароблене на мільйони євро.

  Янніс Маранґос, хірург-стоматолог: "Операції у цьому центрі базуються на добрій волі та допомозі людей співгромадянам. Наш девіз: "Усі ми разом під час кризи"".

  За підрахунком медиків, близько сорока відсотків греків не мають медичної страховки або не можуть лікуватися у звичайних лікарнях за гроші. Тож, від початку кризи в Афінах відкрилося іще декілька центрів безкоштовної медичної допомоги.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Львові відкрилась виставка картин вихованців центру опіки [відео]
  Наступний матеріал
  У Гонконзі стартувала міжнародна виставка діамантів [відео]
  Теги: