Греція продовжила протест проти чергової хвилі бюджетних скорочень

  Греція продовжила протест проти чергової хвилі бюджетних скорочень, ухваленої урядом цього тижня. Увесь міський транспорт - наземний і підземний у країні не працюватиме до завтра. Авіадиспетчери страйкуватимуть у неділю. А під міністерством фінансів у ці хвилини протестують медики.

  Наступного року грецький бюджет заощаджуватиме, зокрема, на психіатрії. Фінансування уріжуть майже на половину. Найпершими постраждають програми для пацієнтів середньої тяжкості, їх можуть перевести до психіатрічних лікарень.

  Працівник лікарні: "Я працюю з дітьми-аутистами, їм потрібне особливе оточення. Наша програма упішно діє уже шість років, але останні півроку нам затримують зарплату. Міністерство не виділяє нам грошей. Тому ми й протестуємо - заради своїх робочих місць та блага пацієнтів".

  Непокояться за робочі місця і перевізники Греції. Усі види громадського транспорту у країні планують звести до єдиної служби, частину персоналу - скоротити. Загалом, остання програма позбавляє роботи 30 тисяч державних службовців. Їх переводять до так званого "резерву". Усім грекам - продовжують дію підвищеного податку на нерухомість.

  Учасниця протестів: "Додаючи податок на нерухомість до нашого комірного, про що вони думали? З чого ми  платитимемо? У мене зовсім нічого не лишилося. І в багатьох моїх друзів - так само. Все одно що просити грошей у мертвого".

  Учасник протестів: "До нас застосовують варварські та нелюдські заходи. Руйнують бюджети цілих родин, і все одно країна котиться до прірви".

  На такі непопулярні заходи уряд Греції іде заради міжнародних кредитів. Перш ніж видавати нові транші, МВФ та Євросоюз вимагають зменшити бюджетні діри.

  Нікос Хрістодулу, аналітик: "Уся Єврозона очікує від Греції реалізаціїї обіцянок. Але, наприклад, скорочення бюджетного дефіциту до 7,5 відсотків - поки що недосяжне. Відтак і весь план виходу з кризи  є сумнівним".

  Ефективність грецьких реформ наступного тижня перевірятиме міжнародна комісія. Від неї залежить - чи одержать Афіни черговий кредит - 8 мільярдів євро. Без цих грОшей країна може зазнати дефолту вже у середині жовтня.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Студентку, яка дала ляпаса Табачнику, з ВУЗу не відрахують
  Наступний матеріал
  Бути чи не бути Палестинській державі сьогодні вирішуватимуть світові лідери
  Теги: