Греція отримає понад 10 млрд євро кредиту від Єврогрупи

Перший транш у розмірі 7,5 млрд євро буде перераховано Греції у середині червня

Єврокредитори погодилися надати Греції ще 10,3 млрд євро кредитів після того, як Афіни ухвалили необхідні реформи. Таке рішення було ухвалено на зустрічі міністрів фінансів країн ЄС, повідомляє "Укрінформ".

"Тепер у нас є загальна згода, яка відкриває шлях для надання Греції потрібних їй коштів та полегшення кредитного тягаря. Це дозволить повернути упевненість, неймовірно важливу для тривалого економічного відновлення Греції", – заявив єврокомісар П'єр Московічі.

Згідно із рішенням міністрів, перший транш у розмірі 7,5 млрд євро буде перераховано Греції у середині червня, а решта грошей приходитимуть протягом літа.

"Остаточне рішення стало результатом 11 годин напружених перемовин, замість швидкої згоди, на яку всі сподівалися спочатку", – йдеться в повідомленні.

Представник МВФ схвалив рішення міністрів, але наголосив, що раді директорів МВФ ще треба узгодити свою участь у новому кредитуванні Греції.

Як повідомляв 5.ua, грецький парламент ухвалив пакет непопулярних пенсійних та податкових реформ на початку травня. Нові заходи мали на меті переконати кредиторів надати новий кредитний транш.

Нагадаємо, у Греції з 6 травня проходили масові акції протесту проти нових реформ. Профспілки оголосили 48-годинний загальнонаціональний страйк, який паралізував громадське життя країни, а 8 травня в Афінах та Салоніках на мітинги вийшли майже 15 тисяч протестувальників.

Попередній матеріал
Поліція розслідує побиття журналіста у Запоріжжі
Наступний матеріал
Чеський генерал: нарощування сил НАТО є відповіддю на дії Росії в Україні та в Сирії

У Греції ухвалили скандальну пенсійну реформу

У Греції профспілки почали дводенний масовий страйк

У Греції страйкують держслужбовці