Греція, Чилі і Аргентина охоплені студентськими протестами

  Якісної і доступної освіти вимагає молодь нової генерації. Демонстрації із вимогою дати юнакам та дівчатам можливість вільно здобувати знання відбулися у Греції. Зі схожими закликами на вулиці вийшли студенти і у Чилі та Аргентині.

  "Не економте за наш кошт! Зменшуйте держборг, а не витрати на освіту". Під такими гаслами відбулася студентська демонстрація у Афінах. Близько двох тисяч юнаків та дівчат вийшли на вулиці, щоби висловитися проти освітньої реформи. Уряд Греції збирається внести кілька радикальних змін у систему вищої освіти. Зокрема - хочуть дозволити приватне спонсорування освітніх програм, закрити декілька університетів, скоротити кількість викладачів і запровадити чотирирічний термін для здобуття наукового ступеня. Урядовці кажуть: таким чином зменшать державні витрати. Адже у країні нерідко трапляється, що професори з державною зарплатою насправді жодних лекцій не читають. А відсутність часових обмежень при здобутті вченого ступеня - породила цілу низку так званих "вічних" студентів. Молодь позицію влади не підтримує. Вважають: усі запропоновані зміни приведуть до того, що якісна вища освіта стане платною. А отже - доступною не усім.

  Константінос Гонатсос, протестувальник: "Студенти борються за право здобувати безкоштовну вищу освіту. Ми не хочемо, щоби університети перетворилися на бізнесові заклади і обслуговували політичні інтереси влади".

  Павлос Бесіс, протестувальник: "Освітня реформа, запропонована владою, означає, що ми, студенти, не маємо майбутнього. Безкоштовна освіта за нових умов - не виживе. Тож нам нічого втрачати, залишається лише протестувати".

  Протестують студенти і за океаном. У Чилі - молодіжні демонстрації з вимогою краще фінансувати вищу освіту не припиняються вже близько трьох місяців. Тамтешня влада неодноразово обіцяла виділити на потреби освітян більше грошей, та протестувальників це не задовільнило. Вони прагнуть радикальних змін на краще. Не раз студентські демонстрації у Чилі завершувалися сутичками з поліцією і арештами. Тож, днями молоді активісти вирішили змінити тактику. Замість гучних демонстрацій - молодь зібралася  у центрі столиці і влаштувала так званий протест поцілунків. Юнаки та дівчата кажуть - хоча б у такий спосіб, можливо, вдасться привернути увагу влади до проблем студентства.

  Алехандро Сан Мартін, протестувальник: "Нинішнім протестом ми хочемо показати, що можливий спротив без насильства. І продовжуємо виступати за безкоштовну і якісну освіту у Чилі".

  Підтримує бунтівних студентів Чилі і молодь сусідньої Аргентини. Там відбулися акції студентської солідарності. До посольства Чилі прийшли сотні юнаків та дівчат. Вони закликали чилійську молодь не припиняти боротьбу, а владу - дослухатися до вимог студентів.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Прем`єр-міністр уряду Каддафі перейшов на бік повстанців
  Наступний матеріал
  У США вийшла скандальна дитяча книжка про 11 вересня
  Теги: