5 канал

Голова європейської дипломатії заплакала під час заяви про теракт у Брюсселі

Світові лідери одностайні - необхідно єднати зусилля в боротьбі із тероризмом

В Бельгії вже оголошено триденну жалобу. Теракти у Брюсселі засудили лідери Європи, США, генсек НАТО та чиновники ЄС. Усі одностайні - необхідно єднати зусилля в боротьбі із тероризмом. А верховний представник ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики Федеріка Могеріні не змогла стримати сліз під час заяви про події у Бельгії.

"Це дуже сумний день для Європи. Як і столиця Європи, страждає весь регіон, сумують усі, хто зараз там, і хто далеко. Абсолютно зрозуміло, що потрібне не лише наше співчуття жертвам вибухів та їх сім'ям, а й радикальні об'єднані дії, щоб протистояти насиллю", - заявила Могеріні, яка в цей час перебувала із візитом у Йорданії.

Практично в усіх європейських країнах посилено заходи безпеки в аеропортах і патрулі в містах. Додаткові загони поліції вивели навіть у Нью-Йорку. У Франції посилили заходи безпеки ще після терактів 13 листопада. До 100 тисяч тих, що уже працювали, додатково залучили  ще 1600 полісменів на усіх напрямах. Президент  Франції Франсуа Олланд переконаний - під ударом опинилася вся Європа.  Закликає об’єднатися у боротьбі з тероризмом.

"Терактами у Брюсселі була вражена вся Європа. Континент має об’єднатися і  ухвалити  життєво важливі кроки, щоб протидіяти серйозній загрозі", - закликав Олланд.

 У Великій Британії  уряд провів нараду надзвичайного комітету Кобра. Він збирається лише у випадку прямої загрози національній безпеці.

"У ці складні часи ми разом із бельгійцями. Цей напад стався в Бельгії, але точнісінько так само може таке трапитись і у Великій Британії, і у Франції, і у Німеччині, у будь-якому місті Європи. Ми маємо протистояти терористам разом, щоб бути певними, що вони ніколи нас не переможуть", -  заявив прем’єр-міністр Девід Кемерон.

Об'єднатись проти загрози глобального тероризму закликав президент Сполучених Штатів Барак Обама. Він пообіцяв, що надасть Бельгії всю необхідну допомогу.

"Ми зробимо все необхідне, щоб підтримати Бельгію - нашого друга та партнера, і притягти до відповідальності тих, хто скоїв теракти. Це ще одне нагадування про те, що ми маємо об'єднатися заради боротьби з тероризмом, незалежно від національності, раси та релігії. Ми можемо це зробити, ми поборемо тих, хто загрожує безпеці людей у всьому світі", - сказав Обама.

Україна і світ ще довго не повернуться до мирного життя. Так прокоментував теракти у Брюсселі президент України. Про це Петро Порошенко заявив під час зустрічі з командирами бригад та батальйонів збройних сил.

Біля будівлі Ради Європи у Брюсселі приспустили прапори. Люди несуть квіти до місця трагедії. А у Франції на знак солідарності з бельгійцями кольорами їх національного стягу підсвітять Ейфелеву вежу.

Попередній матеріал
Гройсман: Україна не відмовиться від "списку Савченко" навіть після звільнення льотчиці
Наступний матеріал
Росії треба довести, що без неї нічого не відбувається - екперт
Теги:
Loading...

ЗМІ оприлюднили фото підозрюваних у брюссельських терактах

У Бельгії після терактів у Брюсселі евакуюють дві АЕС

На теракти у Брюсселі відреагували лідери Європи, США та генсек НАТО

Рейси з аеропорту "Бориспіль" до Брюсселя скасували щонайменше на два дні

Сапери знешкоджують невідомий підозрілий предмет в аеропорту Брюсселя - журналіст

МЗС не має даних про постраждалих у Брюсселі українців