Володимир Буковський
Володимир Буковський відкриті джерела

"Герой легендарного масштабу антирадянського руху": у Великій Британії помер відомий дисидент

  Читайте по-русски
  У 1961 році за участь в антирадянських молодіжних зібраннях його виключили з Московського університету

  На 76-му році життя у Великій Британії помер радянський дисидент і письменник Володимир Буковський. Про таке повідомив "УНІАН".

  Смерть настала внаслідок зупинки серця. "Володимир Костянтинович Буковський, у свій час названий The New York Times "героєм майже легендарного масштабу в радянському дисидентському русі", помер від зупинки серця в лікарні Адденбрукс у Кембриджі 27 жовтня 2019 року о 21:46 за Гринвічем. Йому було 76. В останні роки стан його здоров'я погіршився", – йдеться у тексті повідомлення.

  Довідка. Буковський народився 1942 року в місті Белебей в Башкирії. У 1959 році його виключили зі школи за участь у виданні рукописного журналу. На початку 1960-х років Буковський став одним з організаторів публічних читань заборонених віршів біля пам'ятника Володимиру Маяковському.

  У 1961 році за участь в антирадянських молодіжних зібраннях його виключили з Московського університету. Буковського неодноразово заарештовували і направляли на примусове лікування. Загалом він провів близько 12 років у радянських тюрмах, таборах і психіатричних лікарнях.

  У 1976 році СРСР обміняв Буковського на лідера чилійських комуністів Луїса Корвалана. Письменник оселився в Кембриджі, де продовжив писати про політичні переслідування у СРСР. Буковський також був одним із найбільш непримиренних критиків Кремля і особисто президента Володимира Путіна.

  У квітні 2015 року правоохоронці Великої Британії висунули щодо Буковського звинувачення у створенні і зберіганні дитячої порнографії. На знак протесту він оголосив голодування. У 2018 році справу проти Буковського було припинено у зв'язку з поганим станом здоров'я обвинуваченого. Письменник відкидав усі звинувачення на свою адресу.

  Як повідомляв 5.UA, знаменитий український боксер Володимир Кличко розповів, що помер його вчитель і наставник Леонід Волков.

  Попередній матеріал
  Міністр економіки пропонує скасувати ЄСВ і збільшити податок на землю
  Наступний матеріал
  "Постановка у стилі Путіна?": ЗМІ з'ясували, з ким міг зустрічатися Зеленський у Золотому
  Loading...

  "Був поруч зі мною чотири з половиною роки" – Володимир Кличко повідомив про смерть свого наставника

  Стрілянина в Харкові: ціллю нападників міг бути поплічник терориста Жиліна

  Стрілянина у Харкові: поранений помер у машині швидкої

  Україна визнаватиме довідки, видані бойовиками на Донбасі, про смерть і народження – рішення Кабміну

  На Полтавщині загинуло троє осіб внаслідок отруєння небезпечними парами з вигрібної ями – ДСНС

  На Миколаївщині в ДТП загинули чотири людини, серед них – семирічна дівчинка