Генсек ООН закликав негайно відновити цивільну владу в Єгипті [відео]

  Сумнівним назвав втручання єгипетських військових у державні справи генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Він закликав до негайного відновлення цивільної влади в країні. Обурення військовим переворотом висловили й лідери низки країн.

  Занепокоєння усуненням від влади чинного президента висловив президент США Барак Обама. Він уже доручив адміністрації розглянути питання щодо можливого припинення допомоги Каїру. Африканський союз заявив про призупинення участі Єгипту в організації. Не висловлюють оптимізму щодо зміни влади в країні і в Європі.

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Це серйозний удар по єгипетській демократії, тому дуже важливо віднайти шлях до конституційного порядку. Ми закликаємо всіх утриматися від насильства та свавілля. Ми уважно стежитимемо за подіями в країні та ухвалюватимемо рішення відповідно до ситуації".

  Вільям Хаг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Військове втручання - це проблема, адже вона створює прецедент на майбутнє. Що сталося з одним обраним президентом, може статися й з іншим. Тому надзвичайно важливо зміцнити демократичні інститути. Політичні лідери мають разом шукати компроміси, тут жодна інша країна не допоможе. Ми сподіваємося, їм це вдасться".

  Мохаммед Мурсі став безробітним уночі. Його усунули з посади та заарештували. За ґратами опинилися й 15-ро лідерів правлячого руху "брати-мусульмани". Їм можуть висунути обвинувачення у розпалюванні ненависті та зневазі до судоустрою. Загалом, ордери на арешт виписали для 3 сотень ісламістів. Їхню газету перестали друкувати, а телеканали - закрили. Водночас, новий керманич Єгипту - Адлі Мансур - закликав "Братів-мусульман" брати участь у будівництві майбутнього в країні. Пересічні єгиптяни неоднозначно сприйняли результати масових протестів, адже прихильників у Мурсі та Мансура - приблизно порівну.

  Противник Мурсі: "Більшість єгиптян змусила армію забрати право, яке ми вручили Мурсі. Він поводився неправильно, тож ми вигнали його й оберемо когось іншого".

  Прихильник Мурсі: "Хай там як, а ми проти військового правління. Ми протестуватимемо мирно, без коктейлів Молотова, як наші опоненти. Але ми не дозволимо уряду відкотитися назад на десятки років".

  Масові протести спалахнули в Єгипті наприкінці червня. Люди вийшли на вулиці - вимагати відставки чинного президента. У сутичках противників і прихильників Мухаммеда Мурсі загинули вже понад 3 десятки людей, сотні зазнали поранень. При владі перший легітимно обраний президент у Єгипті протримався рівно рік.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Японії дозволили виборчу агітацію в Інтернеті
  Наступний матеріал
  У столичному парку облаштують оглядове колесо
  Теги: