Фото kloop.kg

Генсек ООН: відправляти миротворців в Україну поки недоцільно

  Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що вважає направлення в Україну миротворчих військ недоцільним.

  "Принаймні, ми повинні отримати чіткий мандат і рішення Ради безпеки ООН - без цього я не можу вдаватись до жодних кроків", - сказав Пан Гі Мун в інтерв'ю мексиканському виданню "Реформа". Разом з тим, він зазначив, що "криза в Україні тягне глобальні наслідки, що виходять за рамки регіону".

  А от російський чільник Володимир Путін сподівається на засудження антитерористичної операції в Україні з боку ООН. Про таке він заявив у телефонній розмові з Пан Гі Муном. Втім, слів осуду дій української влади з боку ООН – не пролунало. Генсек ООН учергове висловив глибоку стурбованість розвитком подій в Україні, а його речник Стефан Дюдаррік вкотре закликав усіх до миру: "Генеральний секретар Організації об’єднаних націй надзвичайно занепокоєний зростанням напруги у Східній Україні. Він закликав усі сторони конфлікту зробити усе можливе для деескалації ситуації, аби уникнути подальшого насильства".

  Сьогодні пізно увечері Рада безпеки ООН вкотре збереться, щоби обговорити українське питання. За даними ЗМІ, зустріч почнеться об 11-й вечора за київським часом.

  Нагадаємо, в понеділок, 15 квітня, в.о. президента Україні Олександр Турчинов у телефонній розмові з Пан Гі Муном висловив ідею провести спільну з ООН операцію на Сході України. За словами Турчинова, це також допомогло б світовій спільноті засвідчити правомірність дій українських правоохоронців та військових в ході антитерористичної операції.

  Попередній матеріал
  Українські активісти готуються обороняти Суми від терористів
  Наступний матеріал
  У Бундестагу вважають, що економіці України мають допомогти її власні олігархи