Генсек НАТО: криза в Україні стала найсерйознішим викликом для Альянсу з часів холодної війни

  Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен назвав українську кризу і протистояння Росії і Заходу, яке виникло на фоні неї, найбільшим викликом для Альянсу з часів холодної війни.

  Про це генсек заявив у колонці для The Financial Times.

  Расмуччен закликав глав країн-членів НАТО збільшити витрати на оборону, щоб краще підготуватися до можливої загрози з боку Росії. За його словами, раніше до цього ж закликав і прем‘єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

  "Після краху комунізму НАТО докладає зусиль по взаємодії з Москвою, пропонуючи співпрацю з більш широкого кола питань, ніж будь-який інший країні, яка не є членом Альянсу, і прагне до стратегічного партнерства", - зауважив генсек Альянсу, додавши, що Росія у відповідь "розірвала звід правил", роздуваючи конфлікти в Молдові, Грузії та Україні і кинувши виклик міжнародному порядку.

  "Російські сепаратисти були пов'язані з трагічним крахом рейсу MH17 Malaysia Airlines. Ця модель поведінки зробила наш світ більш небезпечним і непередбачуваним місцем", - заявив Расмуссен.

  "Дії Росії не можуть бути проігноровані. Світовий порядок, що склався після закінчення холодної війни, знаходиться під загрозою", - сказав голова Північноатлантичного союзу.

  Попередній матеріал
  МЗС: Україна сама вирішить свої проблеми - якщо РФ припинить втручатись
  Наступний матеріал
  Южно-Українська АЕС пройшла сертифікаційний аудит системи екологічного менеджменту
  Теги: