"Газпром" позивається до Білорусі щодо боргу

  У "Газпромі" заявляють, що борг Білорусі за спожитий російський газ досяг $200 млн

  Загальний борг білоруських споживачів за російський газ групі "Газпром" досяг $200 млн, "Газпром трансгаз Білорусь" вже подав позов на $125 млн, на решту суми також буде підготовлено позов, повідомив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає УНІАН з посиланням на російські ЗМІ.

  "Сума накопичилася дуже серйозна. Вже за $200 млн. "Газпром трансгаз Білорусь" вже один позов подав на $125 млн за заборгованості, що накопичилася, наступний позов готується", – зазначив він.

  "Ціна встановлена міжурядовою угодою. Щоб змінити цю ціну, потрібно спочатку міняти міжурядову угоду", – пояснила голова "Газпром експорту" Олена Бурмістрова.

  Раніше голова Міненерго РФ Олександр Новак заявляв, що Білорусь за січень-квітень 2016 року заборгувала "Газпрому" більше $125 млн. Водночас міністр енергетики Білорусі Володимир Потупчик говорив, що Мінськ не визнає наявність цього боргу перед "Газпромом".

  Як повідомляв 5.ua, 16 травня "Газпром" виставив Україні рахунок за газ, що постачали сепаратистам на окупованих територіях. Окрім того, п'ять європейських нафтогазових компаній домагаються від "Газпрому" перегляду цін на російський газ в судовому порядку.

  Попередній матеріал
  На Харківщині поліцейські виявили незаконної лісопродукції на 200 тис. грн
  Наступний матеріал
  Міністр юстиції: Як влада буде чистити судову гілку влади

  У Польщі хочуть відмовитися від контракту з "Газпромом"

  Суд "Нафтогазу" з "Газпромом" затягнеться ще на півроку

  Європейські компанії в судах вимагають від "Газпрому" перегляду цін

  "Газпром" виставив Україні рахунок за газ, який постачав сепаратистам