Суд "Нафтогазу" з "Газпромом" затягнеться ще на півроку

  Стокгольмський арбітраж винесе рішення за позовами "Нафтогазу" і "Газпрому" до кінця січня 2017 року

  Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма проведе усні слухання за позовами держхолдингу "Нафтогаз України" і російського монополіста "Газпром" про умови контракту про транзит природного газу через територію України (в 2009-2019 роках) і перегляд ціни на російське паливо наприкінці листопада – на початку грудня 2016 року, а винесення рішення арбітрами планується до кінця січня 2017 року, повідомляє УНІАН з посиланням на звіт "Газпрому".

  "13 жовтня 2014 року "Нафтогаз України" звернулася в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма, Швеція, з проханням про арбітраж до ПАТ "Газпром" з вимогами: ... 3) зобов'язати ПАТ "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" компенсацію за ненадані для транзиту обсяги газу в розмірі $3,2 млрд, а також відсотки на цю суму, ... 16 жовтня 2015 ПАТ "Газпром" подало в арбітраж відгук на позов НАК "Нафтогаз України" ... Усні слухання у справі заплановані на кінець листопада - початок грудня 2016 року, винесення рішення арбітрами планується до кінця січня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

  Як повідомляв 5.ua, АМКУ ще 22 січня 2016 року наклав штраф на "Газпром" за зловживанням монопольним становищем при транзиті через Україну. Російський монополіст 12 квітня подав позов до Господарського суду Києва про визнання недійсним цього рішення. Рішення у справі АМКУ направив сторонам 12 лютого, воно могло бути оскаржене протягом двох місяців. Таким чином "Газпром" оскаржив його в останній можливий для подачі позову день.

  Нагадаємо, п'ять європейських нафтогазових компаній домагаються від "Газпрому" перегляду цін на російський газ в судовому порядку.

  Попередній матеріал
  Відсьогодні КП "Новотроїцьке" знову працює
  Наступний матеріал
  У Фонді гарантування вкладів назвали дату, коли почнуть виплати клієнтам "Хрещатика"

  Європейські компанії в судах вимагають від "Газпрому" перегляду цін

  "Газпром" виставив Україні рахунок за газ, який постачав сепаратистам

  Суд відмовився розглядати скаргу "Газпрому" через "неналежне оформлення"

  "Газпром" просить київський суд визнати недійсним штраф у $3,4 млрд